Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Lajmet

Lajmet

Prishtina e shijoi fitoren e parë 

Skuadra e Prishtinës e ka shijuar fitoren e parë në edicionin e ri në Raiffeisen Superligë. Bardhekaltrit e kryeqytetit, të mërkurën, e kanë mposhtur Llapin në ndeshjen e mbetur të javës së 3-të, me rezultat 2:1. Kësisoj, skuadra e Ramiz Krasniqit iu gëzua fitores së…

Lajmet

Fitojnë Trepça'89, Drita e Vushtrria 

Sot janë zhvilluar tri ndeshje në kuadër të javës së 3-të në Raiffeisen Superligë. Trepça’89 ka shijuar fitoren e tretë radhazi në këtë edicion, duke e mposhtur Besën, në stadiumin “Riza Lushta”, me rezultat 2:1. Kjo ndeshje u zhvillua në kushte të vështira, pasi gjatë…

Lajmet

Feronikeli arkëtoi tri pikë në Prizren 

Skuadra e Feronikelit iu ka gëzuar fitores së tretë në këtë edicion në Raiffeisen Superligë. Kampionët në fuqi arkëtuan tri pikë si mysafirë në Prizren, në duel me Lirinë, me rezultat 3:2. Djelmoshat e drejtuar nga Gani Sejdiu ishin dy herë në disavantazh, por në…

Lajmet

Gjilani nuk ndalet, fiton edhe në Skenderaj 

Skuadra e Gjilanit ka realizuar fitoren e tretë radhazi në edicionin e ri në Raiffeisen Superligë. Pas fitoreve ndaj Dritës dhe Lirisë, skuadra e Sadat Pajazitit ka arkëtuar tri pikë edhe në Skenderaj, në duel me Drenicën, me rezultat 2:1, në ndeshjen hapëse të javës…

Lajmet

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Janë caktuar gjyqtarët dhe orari i ndeshjeve të javës së tretë në Raiffeisen Superligë dhe të javës së dytë në Ligën e Parë. Kjo javë nis me ndeshjen Drenica-Gjilani, që zhvillohet të premten, në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj. Të dy skuadrat e kanë nisur…

Lajmet

Sqarim për opinion i FFK-së 

Në lidhje me pjesëmarrjen e Përfaqësueses së Kosovës U-16 në Turneun “Coppa della Pace” në Itali japim këtë sqarim për opinion: Me kohë kemi marrë ftesën dhe kemi bërë përgatitjet për pjesëmarrje e ku ishin të paraparë pjesëmarrja e San Marinos, Kosovës, Italisë dhe Bullgarisë. Mirëpo, në…

Lajmet

Përfaqësuesja mbajti seancën e radhës 

Sot më 1 shtator Përfaqësueses “A” e Kosovës ka mbajtur seancën stërvitore të paradites në stadiumin “Agron Rama” në Kastriot, ku përzgjedhësi Albert Bunjaku me shtabin teknik punuan në krijimin e rasteve me një bashkëpunim ndërmjet lojtarëve. Seancën stërvitore të Përfaqësueses e ndoqi nga afër…

P