Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Lajmet

Lajmet

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Janë caktuar gjyqtarët dhe orari i ndeshjeve të javës së tretë në Raiffeisen Superligë dhe të javës së dytë në Ligën e Parë. Kjo javë nis me ndeshjen Drenica-Gjilani, që zhvillohet të premten, në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj. Të dy skuadrat e kanë nisur…

Lajmet

Sqarim për opinion i FFK-së 

Në lidhje me pjesëmarrjen e Përfaqësueses së Kosovës U-16 në Turneun “Coppa della Pace” në Itali japim këtë sqarim për opinion: Me kohë kemi marrë ftesën dhe kemi bërë përgatitjet për pjesëmarrje e ku ishin të paraparë pjesëmarrja e San Marinos, Kosovës, Italisë dhe Bullgarisë. Mirëpo, në…

Lajmet

Përfaqësuesja mbajti seancën e radhës 

Sot më 1 shtator Përfaqësueses “A” e Kosovës ka mbajtur seancën stërvitore të paradites në stadiumin “Agron Rama” në Kastriot, ku përzgjedhësi Albert Bunjaku me shtabin teknik punuan në krijimin e rasteve me një bashkëpunim ndërmjet lojtarëve. Seancën stërvitore të Përfaqësueses e ndoqi nga afër…

Kryesore, Lajmet

Feronikeli e mposhti edhe Dritën 

Skuadra kampione në fuqi, Feronikeli, e ka shijuar edhe fitoren e dytë në edicionin e ri në Raiffeisen Superligë. Djelmoshat e drejtuar nga Gani Sejdiu, të premten, në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas, kanë shënuar fitore kundër Dritës, me rezultat 1:0, në ndeshjen hapëse të…

Kryesore, Lajmet

Përfaqësuesja U-16 fitoi, dy gola të Malsor Ajetit 

Në kuadër të Turneut ndërkombëtar ‘ Coppa della Peace” që po zhvillohet në qytetin Citta Di L’ Aquilla që nga 24 gushti, sot më 27 gusht Përfaqësuesja e Kosovës U-16 në stadiumin e qytetit  zhvillloi edhe ndeshjen e dytë. Në ndeshjen e dytë futbollistët e…

Lajmet

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Janë caktuar terminet dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së dytë në Raiffeisen Superligë, si dhe të javës së parë në Ligën e Parë. Raiffeisen Superliga: Jave e 2-të E premte : ora 17.00 Feronikeli – Drita……………………..SSK M.Baliu. J.Musolli. B.Rama. B.Kosumi. E shtunë: ora 17.00 Llapi…

P