Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Lajmet

Lajmet

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Sot është bërë tërheqja e shortit për gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 9-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 8-të në Ligën e Parë. Java e 9-të në elitë nis me ndeshjen që do të zhvillohet, të premten, në Kizhnicë, ndërmjet Hajvalisë dhe…

Lajmet

Krerët e FFK-së takuan drejtorin e përgjithshëm të policisë 

Sot më 3 tetor, krerët e FFK-së, nënkryetarët Agim Ademi e Bekim Haxhiu bashkë me sekretarin e përgjithshëm Eroll Salihu,  janë takuar me drejtorin e përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Shpend Maxhuni. Ky takim është realizuar në kuadër të përpjekjeve të FFK-së që bashkë me…

Lajmet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni  Disiplinor i shkallës së parë në përbërje: Dukagjin Zefi – kryetar dhe Luan Salihu e Avni Shala – anëtarë, në  mbledhjen e vetë të mbajtur më datë  01.10.2013  shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar si dhe inicimet e filluara nga  ana e…

Lajmet

Vendimet e Komisarit të Garave 

Komisari i Garave i Raiffeisen SUPERLIGËS, Ismet Ahmeti, më datën 01.10.2013, lidhur më regjistrimin e ndeshjeve të javës së  8-të  për Kampionatin 2013/14,  – shqyrtoi tërë materialin e prezantuar nga zyrtarët e ndeshjeve të Superligës së Kosovës në futboll (kategoria e Seniorëve), andaj duke u…

Lajmet

Krerët e FFK-së pritën një delegacion nga Monthey 

Sot më 1 tetor, nënkryetari i FFK-së, Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm, Eroll Salihu kanë pritur një delegacion nga komuna Monthey e Zvicrës, të prirë nga Giovanni Cutruzzola dhe Francine  Cutruzzola, të cilët janë në Këshillin për integrimin e komuniteteve në Zvicër dhe po…

Lajmet

Hajvalia-Trepça’89 e hap javën e 9-të 

Janë caktuar terminet e ndeshjeve të javës së 9-të në Raiffeisen Superligë. Kjo javë nis me ndeshjen ndërmjet Hajvalisë dhe Trepçës’89, e cila do të zhvillohet të premten në Kizhnicë dhe do të transmetohet drejtpërdrejt në Supersport Kosova. Ndërkohë, të shtunën luhen dy ndeshje, derisa…

Lajmet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Displinor i shkallës së parë në përbërje ; Dukagjin Zefi – kryetar dhe Luan Salihu e Avni Shala – anëtar, në mbledhjen e mbajtur me datë 27.09.2013 shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar si dhe inicimet e filluara  nga ana e Komisarëve…

Lajmet

Vendimet e Komisarit të Garave 

Komisari i Garave i Raiffeisen Superligës, Ismet Ahmeti, më datën 27.09.2013, lidhur më regjistrimin e ndeshjeve të javës së  7-të  për Kampionatin 2013/14,  – shqyrtoi tërë materialin e prezantuar nga zyrtarët e ndeshjeve të Raiffeisen Superligës së Kosovës në futboll (kategoria e sendorëve), andaj duke…

P