Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Lajmet

Lajmet

Vendimet e Komisarit të Garave 

Komisari i Garave i Raiffeisen SUPERLIGËS, Ismet Ahmeti, më datën 01.10.2013, lidhur më regjistrimin e ndeshjeve të javës së  8-të  për Kampionatin 2013/14,  – shqyrtoi tërë materialin e prezantuar nga zyrtarët e ndeshjeve të Superligës së Kosovës në futboll (kategoria e Seniorëve), andaj duke u…

Lajmet

Krerët e FFK-së pritën një delegacion nga Monthey 

Sot më 1 tetor, nënkryetari i FFK-së, Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm, Eroll Salihu kanë pritur një delegacion nga komuna Monthey e Zvicrës, të prirë nga Giovanni Cutruzzola dhe Francine  Cutruzzola, të cilët janë në Këshillin për integrimin e komuniteteve në Zvicër dhe po…

Lajmet

Hajvalia-Trepça’89 e hap javën e 9-të 

Janë caktuar terminet e ndeshjeve të javës së 9-të në Raiffeisen Superligë. Kjo javë nis me ndeshjen ndërmjet Hajvalisë dhe Trepçës’89, e cila do të zhvillohet të premten në Kizhnicë dhe do të transmetohet drejtpërdrejt në Supersport Kosova. Ndërkohë, të shtunën luhen dy ndeshje, derisa…

Lajmet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Displinor i shkallës së parë në përbërje ; Dukagjin Zefi – kryetar dhe Luan Salihu e Avni Shala – anëtar, në mbledhjen e mbajtur me datë 27.09.2013 shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar si dhe inicimet e filluara  nga ana e Komisarëve…

Lajmet

Vendimet e Komisarit të Garave 

Komisari i Garave i Raiffeisen Superligës, Ismet Ahmeti, më datën 27.09.2013, lidhur më regjistrimin e ndeshjeve të javës së  7-të  për Kampionatin 2013/14,  – shqyrtoi tërë materialin e prezantuar nga zyrtarët e ndeshjeve të Raiffeisen Superligës së Kosovës në futboll (kategoria e sendorëve), andaj duke…

Lajmet

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 8-të 

Sot është bërë tërheqja e shortit për gjyqtarët e ndeshjeve për javën e 8-të në Raiffeisen Superligë dhe për javën e 7-të në Ligën e Parë. Raiffeisen Superliga, java e 8-të: E shtunë, 28.09.2013 nga ora 16.00 Skenderaj:Feronikeli-Drenica, M.Baliu,J.Musolli,F.Sekiraça,F.Tahiri E diel, 29.09.2013 nga ora 16.00…

Lajmet

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 7-të 

Sot është tërhequr shorti i gjyqtarëve për ndeshjet e javës së 7—të në Raiffeuisen Superligë dhe të javës së 6-të në Ligën e Parë, të cilat do të zhvillohen këtë mesjavë. Javën e 7-të në Raiffeisen Superligë e hap ndeshja në Vushtrri ndërmjet Llamkos Kosovës…

Lajmet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Dukagjin Zefi – kryetar dhe Luan Salihu e  Avni Shala – anëtarë, në mbledhjen e rregullt mbajtur më datë 17.09.2013 dhe 19.07.2013  shqyrtoi  procedurat e iniciuara nga ana e Komisarëve  të Garave pas përfundimit të ndeshjeve  të…

P