Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Lajmet

Lajmet

Hapet procesi i akreditimit për finalen e Kupës, Drita – Llapi 

Federata e Futbollit e Kosovës njofton mediat se është hapur procesi i akreditimit për gazetarë dhe fotoreporterë për ndeshjen finale të Kupës së Kosovës ndërmjet Dritës dhe Llapit. Kjo ndeshje zhvillohet të enjten, më 26 maj, në orën 20:00, në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë….

Lajmet

Altik Muhaxhiri sërish “Ylli i Javës” 

Federata e Futbollit e Kosovës së bashku me sponsorin e Superligës, Bankën Kombëtare Tregtare, e kanë ndarë edhe çmimin e fundit “YLLI I JAVËS” në edicionin 2021/2022, për lojtarin më të mirë të xhiros. “YLLI I JAVËS” për xhiron e 36-të në BKT Superligë është…

Lajmet

Trofeu i Botërorit vjen për herë të parë në Kosovë 

Një ngjarje e madhe po vjen! Kupa e Botës, trofeu origjinal që e kanë ngritur vetëm kampionët po vjen për herë të parë në Kosovë. Federata e Futbollit të Kosovës do të jetë aty, por shumë lehtë mund të jetë secili dashamir i futbollit, ngaqë…

P