Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: Statistika

Statistika

Ferizaj shënoi fitore kundër kampionit në fuqi 

Skuadra e Ferizaj ka shënuar fitore në ndeshjen hapëse të javës së 12-të në Raiffeisen Superligë në ballafaqim me Prishtinën. Ndeshja e zhvilluar, të premten, në stadiumin “Ismet Shabani” në Ferizaj është mbyllur me rezultat 1:0, në të mirë të vendasve. Golin e vetëm në…

Statistika

Hysi fitoi në Pejë, rikthehet në krye të renditjes 

Sot janë zhvilluar tri ndeshjet e fundit në kuadër të javës së 11-të në Raiffeisen Superligë. Dy ndeshje përfunduan pa gola, derisa në një sfidë fitores iu gëzuan mysafirët. Ishte pikërisht skuadra e Hysit, që arriti të shkëpusë pikët e plota në udhëtim, duke e…

Statistika

Llamkos Kosova shijoi fitoren e gjashtë 

Llamkos Kosova ka shënuar fitore shumë të vështirë por tejet të rëndësishme në kuadër të javës së 11-të në Raiffeisen Superligën e Kosovës në futboll. Vushtrriasit, të premten, para tifozëve të vet në stadiumin “Ferki Aliu” e kanë mposhtur Hajvalinë, me rezultat 1:0. Për skuadrën…

Statistika

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Janë përcaktuar me short gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 11-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 10-të në Ligën e parë.   Raiffeisen Superliga, java e 11-të: E premte, 18.10.2013 nga ora 15.00: Llamkos Kosova-Hajvalia, F. Tahiri, A. Latifi, R. Hyseni, H. Hajdari…

Statistika

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në mbledhjet e veta të mbajtur më datë 14.10.2013 dhe 16.10.2013shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar si dhe inicimet e filluara nga ana e komesarëve të garave  pas përfundimit të ndeshjeve nga java e fundit dhe për…

P