Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: U15

Kombetaret, U15

Kosova U15 bindëse edhe kundër Estonisë 

21 shtator, 2019 – Kombëtarja e Kosovës U15 ka shënuar fitoren e dytë në kuadër të turneut zhvillimor të UEFA-s, që po mbahet në Kamëz, nën organizimin e FSHF-së. Pas fitores në ndeshjen e parë kundër Taxhikistanit (8:0), Dardanët, sot, kanë shënuar fitore edhe në…

Kombetaret, U15

Kosova U15 e shpartalloi Taxhakistanin 

19 shtator, 2019 – Kombëtarja U15 e Kosovës, e cila drejtohet nga Gazmend Haliti dhe Isa Sadriu, ka shënuar fitore me rezultat bindës (8:0) në ndeshjen e parë në “UEFA Development Tournament” që po zhvillohet në Kamëz nën organizimin e Federatës Shqiptare të Futbollit. Dardanët…

U15

Kosova U15 triumfoi në turneun e mbajtur në Shkup 

30 gusht, 2019 – Kombëtarja e Kosovës U15 e ka triumfuar në turneun zhvillimor të UEFA-s që u mbajt në Shkup. Pas fitoreve kundër Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, djelmoshat e drejtuar nga Gazmend Haliti në ndeshjen e fundit dhe vendimtare për pozitën e parë…

Kryesore, U15

Kosova U15 e mposhti edhe Maqedoninë e Veriut 

28 gusht, 2019 – Kombëtarja e Kosovës U15 ka shënuar fitoren e dytë në kuadër të turneut “Friendly Development Tournament” që po zhvillohet në Shkup. Pas fitores së djeshme kundër Shqiprisë, të përzgjedhurit e Gazmend Halitit, sot, kanë arritur të mposhtin Maqedoninë e Veriut, me…

Kombetaret, U15

Kosova U15 shënoi fitore në duel me Shqipërinë U15 

27 gusht, 2019 – Kombëtarja e Kosovës U15 ka shënuar fitore në ndeshjen e parë në kuadër të turneut “Friendly Development Tournament” që po zhvillohet në Shkup. Dardanët njomak kanë arritur të mundin Kombëtaren e Shqipërisë U15, me rezultat 2:1. Të parët në epërsi kaluan…

Kombetaret, U15

U mbajt kampi U15 në Grunberg të Gjermanisë 

23 prill, 2019 – Në Grunberg të Gjermanisë, në organizim të Federatës së Futbollit të Kosovës, për katër ditë radhazi është mbajtur kampi U15, me futbollistët e lindur në vitet 2004 e 2005. Ky kamp ishte vazhdimësi e strategjisë së FFK-së për seleksionimin e talenteve…

P