Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: U15

Kombetaret, U15

Sot filloi Kampi U15 në Zvicër 

8 dhjetor, 2018 – Federata e Futbollit e Kosovës po punon pareshtur në të gjitha segmentet me qëllim që në të ardhmen të ketë paraqitje sa më të mira me ekipet e kombëtareve në fushatat kualifikuese. Kësisoj, sot, në Cyrih ka filluar kampi i radhës…

Kombetaret, Lajmet, U15

Filloi Kampi dyditorë për U15 në Gjermani 

1 dhjetor, 2018 – Sot në Grunberg të Gjermanisë ka filluar kampi dyditorë për grupmoshën 15-vjeç. Në këtë kamp janë të pranishëm 35 futbollistë, kryesisht nga Gjermania, por që disa janë edhe nga Austria dhe Anglia. Gjatë dy ditëve të këtij kampi trajnerët Gazmend Haliti,…

Lajmet, U15

Në Lindabrunn të Austrisë u mbajt kampi për U-15 

27 qershor, 2018 – Prioritet me rëndësi për Federatën e Futbollit të Kosovës është edhe ndërtimi i ekipeve kombëtare dhe jo vetëm të Kombëtares ”A”, por i të gjitha kombëtareve.  Së këndejmi fusha e futbollit e shkollës sportive Lindabrunn të Austrisë për dy ditë me…

Kryesore, U15

Kosova U15 barazoi me Shqipërinë në miqësoren e parë 

3 maj, 2018 – Miqësorja e parë ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë, për kombëtaret e moshës 15-vjeçe, e cila u zhvillua sot në stadiumin “Elbasan Arena” u mbyll pa fitues, me rezultat 1:1. Loja në përgjithësi ishte e baraspeshuar, kurse u zhvillua në dy pjesë nga…

Lajmet, U15

Kombëtarja U15 mbajti stërvitjen e parë në Durrës 

1 maj, 2018 – Kombëtarja e Kosovës U15 është akomoduar sot në hotel “Tropikal” në Durrës, ku edhe ka mbajtur stërvitjen e parë në kuadër të përgatitjeve për dy ndeshjet miqësore që do t’i zhvillojë kundër Kombëtares së Shqipërisë së të njëjtës grupmoshë. Ndeshja e…

Lajmet, U15

Kombëtarja U-15 udhëtoi për në Durrës 

01 maj – Me qëllim të përgatitjeve sa më të mira dhe për të provuar sa më shumë futbollistë të rinj Kombëtarja U-15 sot ka udhëtuar për në Durrës për qëndrim pesëditorë. Kombëtarja U-15 do të vendoset në Resortin hotelier sportiv “Tropikal”. Sipas fjalëve të…

Lajmet, U15

Përfundoi kampi U-15 në Grunberg 

2 tetor, 2017 – Ka përfunduar me shumë sukses kampi U-15 në Grunberg, me futbollistët e lindur në vitin 2003 dhe që kryesisht luajnë në klubet gjermane. Përzgjedhësi Gazmend Haliti dhe trajneri Isa Sadriu u ndanë shumë të kënaqur me punën e djelmoshave në këtë…

P