Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: U17

Kryesore, U17

Kombëtarja U17 humbi nga Holanda 

10 tetor, 2017 – Në përballjen e parë në kuadër të ndeshjeve parakualifikuese për Evropianin “Anglia 2018”, Kombëtarja U17 e Kosovës, humbi nga gjiganti i futbollit evropian, Holanda, me rezultat 3:1. Futbollistët e Kosovës luajtën mirë kundruall një kundërshtari jashtëzakonisht të përgatitur mirë fizikisht dhe…

Lajmet, U17

Kombëtarja U17 udhëtoi për në Hungari 

07 tetor – Kombëtarja e Kosovës U-17 sot udhëtoi për në Hungari, ku do të marrë pjesë në ndeshjet para kualifikuese për kampionatin evropian Anglia 2018. Kosova është në grup me Hungarinë, Uellsin dhe Holandën. Para nisjes, përzgjedhësi Besnik Kollari u shpreh:” Jemi të vetëdijshëm…

Lajmet, U17

Kombëtarja U-17 mban grumbullim me gjeneratën 2002 

29 shtator, 2017 – Kombëtarja U-17 do të mbajë një grumbullim me futbollistë të gjeneratës 2002, për të parë nga afër cilësitë dhe për të bërë përzgjedhjen e tyre. Grumbullimi do të bëhet më 2 tetor në orën 10.30 në stadiumin me bari sintetik në…

Lajmet, U17, U19

Kombëtaret U17 dhe U19 luajtën një ndeshje testuese 

24 gusht, 2017 – Në kuadër të përgatitjeve për ndeshjet kualifikuese, që do të zhvillohen në Hungari dhe Austri, Kombëtarja U19 dhe Kombëtarja U17 sot kanë zhvilluar një ndeshje testuese në Fushë Kosovë. Pjesa e parë u mbyll pa gola, derisa në pjesën e dytë…

Lajmet, U17

Optimizëm për lojë të mirë edhe kundër Irlandës Veriore 

24  maj,  2017 – (Castlebar , Republika e Irlandës) – Në ditën e gjashtë të qëndrimit në Castlebar, Kombëtarja e Kosovës U-17, një ditë pas ndeshjes kundër Republikës së Irlandës, mbajti stërvitjen e radhës, duke bërë analizën e ndeshjes së një ditë më parë dhe…

P