Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: U19

Lajmet, U19

Kosova U19 e mposhti Azerbejxhanin   

  24 janar, 2018 – Kombëtarja U19, në ndeshjen e parë në kuadër të përgatitjeve në Antalya për ndeshjet e rrethit elitë të Kampionatit evropian, ka shënuar fitore ndaj Azerbejxhanit me rezultat 1:0, me golin e Leutrim Kryeziut në minutën e 72-të. Sipas fjalëve të…

Lajmet, U19

Kosova U19 sot luan kundër Azerbejxhanit 

24 janar, 2018 – Kombëtarja U-19, e cila po qëndron në Antalya të Turqisë për t’u përgatitur për ndeshjet kualifikuese të rrrethit elitë të Kampionatit evropian, që do të zhvillohen në Portugali prej 21 der më 27 mars, tashmë është vendosur në njërin nga hotelet më të…

Kryesore, U19

Kombëtarja U-19 udhëtoi për Turqi 

22 janar, 2018 –  Në kuadër të përgatitjeve të Kombëtares U -19 të Kosovës, e cila është kualifikuar për rrethin elitë të Kampionatit evropian, FFK-ja ka organizuar një fazë përgatitore që do të zhvillohet në Antalia të Turqisë. Për këtë qëllim Kombëtarja U-19 ka udhëtuar sot…

Kryesore, U19

Kombëtarja U19 do t'i luajë dy miqësore me Bullgarinë 

9 dhjetor, 2017 – Pasi që arriti kualifikimin në rrethin elitë, Kombëtarja U-19 e Kosovës është duke menduar seriozisht përgatitjen për garat e këtij rrethi, aq më parë që para disa ditëve ka mësuar edhe kundërshtarët e saj ku është në grup me Portugalinë si…

Kryesore, U17, U19

U hodh shorti për kualifikimet e Evropianit U17 dhe U19 

6 dhjetor,  2017 – Sot në selinë e UEFA-s në Nyon të Zvicrës, është hedhur shorti për Kampionatin Evropian 2018/2019 për Kombëtaret U-17  dhe U-19 si dhe shorti për rrethin elitë për Kombëtaren U-19 për Kampionatin evropian Finlanda 2017-18. Në tërheqjen e shortit morën pjesë…

Kryesore, U19

Hungaria e fortë, për Kombëtaren U17 

16 tetor   Ndeshja e fundit e kualifikimeve për evropianin 2018, Kombëtarja U17 e Kosovës dhe Hungarisë kishte dy pamje. Pjesa e parë i takoi plotësisht Kombëtares së Kosovës e cila mbizotëroi në fushë dhe me rezultat duke përmbyllur pjesën e parë me rezultat  1:0 dhe…

Lajmet, U19

Kombëtarja U17, e gatshme për ndeshjen me Hungarinë 

15 tetor, 2017 – Nesër Kombëtarja U17 e Kosovës do ta ketë sfidën e fundit në këto kualifikime kundër Hungarisë, kurse sot mbajti seancën stërvitore të radhës. Përzgjedhësi Besnik Kollari dhe shtabi teknik janë munduar të nxjerrin mësimet nga lëshimet në dy ndeshjet e para….

P