Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: U19

Lajmet, U19

Ekspedita e Kombëtares U-19 u kthye në atdhe 

10 tetor, 2017 – Nënpresidenti i FFK-së, Agim Ademi dhe zëvendëssekretari i përgjithshëm, Arianit Ahmeti kanë pritur sot në aeroportin ndërkombëtar “Adem Jashari” një pjesë të ekspeditës së Kombëtares U-19, e cila u kthye nga Austria, ku arriti sukses historik, duke kaluar në rrethin elitë…

Lajmet, U19

Të përkushtuar për fitore 

08 tetor  Në prag të ndeshjes së tretë dhe të fundit, kundër Lituanisë  në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin evropian Finlanda 2018, Kombëtarja e Kosovës U-19 mbajti seancën  e radhës stërvitore. Gjatë kësaj stërvitje Përzgjedhësi Ramiz Krasniqi dhe shtabi teknik provuan disa skema të lojës si…

Lajmet, U19

Optimizëm e dëshirë për fitore kundër Izraelit 

05 tetor   Para ndeshjes së dytë në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin evropian Finlanda 2018 kundër Kombëtares së Izraelit Kombëtarja e Kosovës U-19 mbajti seancë stërvitore. Në fokus të stërvitjeve  Përzgjedhësi Ramiz Krasniqi dhe shtabi teknik kishin si lojën në sulm ashtu edhe në mbrojtje….

Kryesore, U19

Humbje minimale e Kombëtares U-19 përballë Austrisë 

03 tetor, 2017 –  Një humbje minimale prej 1:0 përballë një kundërshtari m e shumë përvojë ndërkombëtare siç është Austria për Kombëtaren e Kosovës U-19 nuk është aspak dëshpëruese, por do të thoshim një nxitje për dy ndeshjet tjera. Në hapje të ndeshjeve parakualfikuese për…

Kryesore, U19

Atmosferë e mirë para duelit me Austrinë 

2 tetor, 2017 – Leogang-Austri – Pas akomodimit në hotel “Leonhard” në Leogang të Austrisë, Kombëtarja e Kosovës U-19 mbajti seancën e parë stërvitore, para ndeshjes së nesërme kundër Kombëtares së Austrisë, në kuadër të ndeshjeve para kualifikuese për Kampionatin evropian “Finlanda 2018”. Përzgjedhësi Ramiz…

P