Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Category: U19

Lajmet, U19

Kombëtarja U19 mban grumbullim treditor 

2 maj, 2019 – Kombëtarja e Kosovës U19 do ta mbajë grumbullimin e rradhës më 7, 8 e 9 maj në Prishtinë. Grumbullimi i futbollistëve të ftuar nga përzgjedhësi Ramiz Krasniqi do të bëhet më 7 maj në orën 15:00 në stadiumin e 2 Korrikut….

Kombetaret, U19

Kombëtarja U19 fitoi në duel me Maltën 

21 shkurt, 2019 – Kombëtarja U19, e përbërë vetëm me futbollistë nga klubet vendore, ka shënuar fitore në ndeshjen e tretë dhe të fundit në kuadër të turneut “Roma Caput Mundi” në duel me Maltën, me rezultat 3:0. Dy gola për kombëtaren tonë i shënoi…

Kombetaret, Lajmet, U19

Kombëtarja U19 humb pas penalltive nga Lazio 

18 shkurt, 2019 – Kombëtarja U19 e ka zhvilluar sot ndeshjen e parë në kuadër të turneut “Roma Caput Mundi” kundër Lazios. Ndeshja në kohën e rregullt u mbyll baras, 2:2, derisa në penallti pas madje 11 serive fitores iu gëzuan futbollistët e skuadrës italiane….

Kombetaret, U19

Kombëtarja U19, grumbullim dyditor në Prishtinë 

16 janar, 2019 – Kombëtarja U19 do ta mbajë grumbullimin e radhës më 25 dhe 26 janar në Prishtinë. Përzgjedhësi Ramiz Krasniqi me ndihmësit e tij do të ketë në dispozicion një fond të konsiderueshëm të futbollistëve, me të cilët do të punojë për dy…

Lajmet, U19

Kombëtarja U19, grumbullim me gjeneratën 2001 

29 nëntor, 2018 – Kombëtarja U19 do ta mbajë grumbullimin e parë treditorë me futbollistët e lindur në vitin 2001. Grumbullimi i futbollistëve bëhet më 4 dhjetor në orën 12:00, në fushën e 2 Korrikut në Prishtinë, ku përzgjedhësi Ramiz Krasniqi me ndihmësit Nazmi Rama…

P