Gjyqtarët e ndeshjeve të mesjavës

Postuar nga 28 Sht 2015
By :
Comment: Off

Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 8-të në Raiffeisen Superligë dhe në Ligën e Parë, të cilat do të zhvillohen në mesjavë.

 

Raiffeisen Superliga: Java e 8-të

E mërkurë 30.09.2015.

Besa -Gjilani                 Ora 14.00,  SSK

N.Rraci, B Morina, F Abrashi,  B Batalli

Llapi – Feronikeli            Ora 14.00,  SSK

K Vula, B Kepuska, K Bajrami, F Tahiri

Prishtina – Drita             Ora 15.00

H Hajdari, V Kelmendi, J Musolli, G Shala

Hajvalia -Istogu             Ora 15.00

B Kosumi, E Baliqi, B Rama, B Gashi

Vushtrria – Drenica         Ora 15.00

M Baliu, A Latifi, M Qehaja, L Mustafa

 

E enjte 01.10.2015

Trepça’89 – Liria            Ora 14.00   SSK

A Tahiri, D Preniqi, F Sekiraqa, G Nuza

 

Liga e 1-rë : Java e 7-të

E mërkurë 30.09.2015.  Ora 15.00

Trepça – Ballkani

D Qaka, G Hyseni, E Bicaj

Dukagjini – Kosova (P)

SH Murtezi, F Jashari, B Bunjaku

Luftetari – Vellaznimi

S Isufi, G Mehmeti, E Kume

Rahoveci – Vllaznia (P)

A Shala, O Krasniqi, N Bala

Ferizaj – Vitia

V Kastrati, A Jupolli,  J Gashi

2-Korriku – F-Kosova

L Fejza, H Lllallo, D Muriqi

Flamurtari – Behari

I Ceroviku, R Hyseni, E Zeqiri

R-Sadiku – Kek-u

A Halilaj, H Osmani, N Hysenaj

About the Author