Gjyqtarët e ndeshjeve të rrethit të parë të Digitalb Kupës së Kosovës

Postuar nga 12 Tet 2015
By :
Comment: Off

feronikeli-drenica3Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të rrethit të parë të Digitalb Kupës së Kosovës, që do të zhvillohen këtë mesjavë. Garat e kupës hapen me ndeshjen ndërmjet KEK-ut dhe Feronikelit, që do të luhet të martën në Obiliq, e që transmetohet drejtpërdrejt në Supersport Kosova. Ndërkohë, të mërkurën zhvillohen 12 ndeshje, dy prej të cilave transmetohet drejtpërdrejt në Supersport Kosova. Janë këto sfidat interesante Flamurtari – Trepça’89 dhe Vëllaznimi – Liria.

 

Digitalb Kupa e Kosovës – Rrethi i parë

E martë: 13.10.2015 Ora 13.00
KEK-u – Feronikeli………………………………….SSK
B. Kosumi, B Morina, I.Kabashi

.

E mërkurë: 14.10.2015  Ora 13.00

Flamurtari – Trepça ‘89…………………………SSK

I.Kelmendi, B. Selimaj, B.Rama

.

Vëllaznimi – Liria………………………………….SSK

H.Hajdari, F.Berisha, A.Ejupi

.

Ferizaj – Fushë Kosova

M.Bejtullahu, K.Bajrami, S.Haziri.

.

Dukagjini -Trepça

B.Gashi, D.Preniqi,  F.Sekiraqa

.

Hajvalia – Vllaznia (P)

G.Nuza, J.Musolli. E.Zeqiri

.

Rahoveci – Prishtina

G.Shala, V. Kelmendi, F.Jakupi

.

Tefik Çanga – Besa

S.Isufi, R.Hyseni, F.Abrashi

.

Ballkani – Drita

N.Rraci, E.Baliqi, G.Mehmeti

.

Drenica – Behari

L.Mustafa, I.Ceraviku, A.Peshteri

.

Bashkimi (K) – Llapi

M.Baliu, S.Berisha, B.Morina

.

Istogu – 2 Korriku

K.Vula, B.Batalli, B.Këpuska

.

Vitia – Gjilani

T.Maloku, A.Latifi, M. Berisha

.

Luftëtari – Vushtrria (kjo ndeshje luhet më 21.10.2015)

A.Tahiri, L.Muhadri, M.Qehaja

 

About the Author