Gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 11-të

Postuar nga 21 Tet 2015
By :
Comment: Off

gjyqtaretparalojeËshtë caktuar termini dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 11-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 10-të në Ligën e Parë. Do të jetë ndeshja ndërmjet skuadrës kampione në fuqi, Feronikelit dhe Trepçës’89, ajo e cila do ta hapë javën e 11-të në elitë, që zhvillohet të shtunën në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas, me fillim në orën 13:30 dhe që transmetohet drejtpërdrejt në Supersport Kosova. Të shtunën, luhen edhe dy ndeshje tjera Istogu – Vushtrria dhe Drenica – Drita, derisa tri ndeshjet tjera zhvillohen të dielën, e ku Liria-Hajvalia, do të transmetohet drejtpërdrejt në Supersport Kosova.

 

Raiffeisen Superliga – Java e 11-të

E shtunë 24.10.2015

Feronikeli – Trepça ’89 (SSK 13.30)

T. Maloku, B.Morina, L. Muhadri, B.Gashi

Istogu – Vushtrria Ora 14.00

B. Kosumi, J. Musolli, B. Rama, A.Tahiri

Drenica – Drita Ora 14.00

M. Baliu, A. Ejupi, E. Zeqiri. N. Rraci

 

E diel 25.10.2015

Liria – Hajvalia (SSK 13.30)

F.Tahiri . E.Baliqi, G. Mehmeti, B.Batalli

Llapi – Besa Ora 14.00

G. Nuza, M. Berisha, S.Haziri, M.Bejtullahu

Gjilani – Prishtina Ora 14.00

I. Kelmendi, S.Berisha, I.Kabashi,S.Isufi

 

Liga e Parë – Java e 10-të

E shtunë 24.10.2015 ; Ora 14.00

2 Korriku – Trepça

L.Mustafa, A.Latifi, F.Sekiraqa

KEK-u – Vitia

A.Shala, A. Jupolli, B.Hyseni

R-Sadiku – Luftetari

D.Qaka, B.Bunjaku, N.Bala

Kosova (P) – Behari

E.Jonuzi, N.Hysenaj, A. Bucolli

F-Kosova – Rahoveci

S.Hajdari, H.Llalo, E.Bicaj

 

E diel 25.10.2015: Ora 14.00

Vellaznimi – Ferizaj

G.Shala. A.Peshteri, D.Muriqi

Ballkani – Dukagjini

Sh.Murtezi A.Sadiku, B.Jashari

Vllaznia (P) – Flamurtari

L.Fejza, B.Haradinaj, H.Ademinbsp;

 

 

 

About the Author
English