Grassroots

Vendimet

Vendimet e Komisionit të Garave 

Komisioni i Garave i Superligës dhe Ligës së Parë në përbërje: Abdyl Bellopoja, Isak Ejupi dhe Agim Kastrati në mbledhjen e mbajtur më datën 01.12.2020, lidhur me regjistrimin e ndeshjeve të Superligës dhe Ligës së Parë për Kampionatin 2020/2021, administroi tërë materialin e prezantuar nga…

Lajmet

Të enjten ndeshja e mbetur, Drita – Llapi 

1 dhjetor, 2020 – Ndeshja e mbetur e javës së parë në Superligë, ndërmjet Dritës dhe Llapit, do të zhvillohet këtë të enjte, në stadiumin e qytetit në Gjilan, në orën 13:00. Kjo ndeshje ishte shtyrë për shkak të pjesëmarrjes së Dritës si kampione e…

Kryesore

Drita fiton me përmbysje duelin me Gjilanin 

29 nëntor, 2020 – Janë zhvilluar tri ndeshje në kuadër të javës së 15-të në Superligë, teksa nesër do të zhvillohen dy ndeshjet e tjera. Ashtu siç pritej derbi ndërmjet Gjilanit dhe Dritës, edhe pse në mungesë të tifozëve për shkak të pandemisë, ka dhuruar…

Kryesore

Mesazhi i presidentit Ademi për festën e 28 Nëntorit 

Të nderuar krerë të institucioneve shtetërore, Familje të heronjve e të dëshmorëve, invalidë e veteranë të luftës, veprimtarë të çështjes kombëtare; Të nderuar drejtues të klubeve, futbollistë, trajnerë, ish-udhëheqës të sportit, ish-futbollistë, gjyqtarë, anëtarë të FFK-së, Dardanë e tifozë të klubeve, sponsorë e donatorë; Të…

P