Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Kombëtarja U15

Kombetaret, U15

Kosova U15 pëson humbje nga Maqedonia e Veriut 

10 shtator, 2022 – Kombëtarja e Kosovës U15 ka pësuar humbje në ndeshjen e fundit në kuadër të turneut zhvillimor të UEFA-s në Shkup. Djelmoshat e drejtuar nga Ilir Nallbani, pas fitores ndaj Malajzisë, me penallti dhe humbjes kundër Armenisë, po ashtu me penallti, të…

Kombetaret, U15

Kosova U15 fiton pas penalltive ndaj Malajzisë U15 

5 shtator, 2022 – Kombëtarja e Kosovës në grupmoshën nën 15-vjeçe ka shënuar fitore në ndeshjen hapëse në UEFA Development Tournament që po mbahet në Shkup. Dardanët e rinj të drejtuar nga Ilir Nallbani, të hënën, kanë triumfuar ndaj bashkëmoshatarëve të tyre nga Malajzia, pas…

Kombetaret, U15

FFK me kampin e radhës për U15 në Zvicër 

14 dhjetor, 2019 – Federata e Futbollit e Kosovës në bashkëpunim me Unionin e Klubeve Shqiptare në Zvicër, po e mban kampin e radhës për talentet U-15 në Cyrih. Në këtë kamp dyditorë po marrin pjesë 33 futbollistët, me të cilët po punojnë trajnerët Gazmend…

Kombetaret, U15

U mbajt kampi treditor për U15 në Gjermani 

4 tetor, 2019 – Nën organizimin e Federatës së Futbollit të Kosovës, në Grunberg të Gjermanisë, është mbajtur kampi treditor U15, me futbollistët e lindur në vitet 2005/2006, të cilët janë aktiv në klubet gjermane, si dhe disa futbollistë që luajnë në Angli, Zvicër dhe…

Kombetaret, U15

Kosova U15 bindëse edhe kundër Estonisë 

21 shtator, 2019 – Kombëtarja e Kosovës U15 ka shënuar fitoren e dytë në kuadër të turneut zhvillimor të UEFA-s, që po mbahet në Kamëz, nën organizimin e FSHF-së. Pas fitores në ndeshjen e parë kundër Taxhikistanit (8:0), Dardanët, sot, kanë shënuar fitore edhe në…

P