Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Kombëtarja U17

Lajmet, U17

Kombëtarja U17 udhëtoi për në Zvicër 

20 mars, 2019 – Pasi kaloi rrethin e parë të garave kualifikuese për Evropianin 2019, duke mundur në tetor Zvicrën me rezultat 1:0 , nikoqirin Qipron me 1:0 dhe duke pësuar humbje 1:2 nga Skocia, Kombëtarja  U17, u kualifikua për rrethin elitë, ndaj sot ekspedita…

Kombetaret, Kryesore, U17

Kosova U16 merr pjesë në turneun e Dubait 

18 janar, 2019 – Kombëtarja e Kosovës për grupmoshën deri 16-vjeç nën drejtimin e përzgjedhësit, Besnik Kollari, do të marrë pjesë në turneun ndërkombëtar të kësaj grupmoshe në Dubai, që mbahet prej 8 deri më 15 shkurt. Sipas drejtorit për marrëdhënie me jashtë dhe të…

Lajmet, U17

Kosova U17 barazoi në miqësoren e dytë me Shqipërinë 

11 shtator, 2018 – Kombëtarja e Kosovës U-17 ka barazuar 1:1, në miqësoren e dytë kundër Kombëtares së Shqipërisë të kësaj grupmoshe, derisa në ndeshjen e parë kishte shënuar fitore. Kosova kaloi e para në epërsi në përballjen e zhvilluar në ‘Loro Boriqi’, me golin…

U17

Turneu Zhvillimor U16 – Kosova e pafat kundër Luksemburgut 

8 prill, 2018 – Kombëtarja e Kosovës, e përbërë me futbollistë nën moshën 16-vjeçe, sot, ka zhvilluar edhe ndeshjen e tretë dhe të fundit në kuadër të turneut zhvillimor që u mbajt në Irlandën Veriore nën përkujdesjen e UEFA-s për grupmoshat U-16. Pas humbjes nga…

Kryesore, U17

Kombëtarja U-17 udhëtoi në Irlandën Veriore 

3 prill, 2018 – Kombëtarja U-17, sot ka udhëtuar në Irlandën Veriore, ku do të marrë pjesë në turneun zhvillimor që mbahet nën përkujdesjen e UEFA-s për grupmoshat U-16 (U-16 Develompent Tournament”). Edhe vitin e kaluar Kosova ishte pjesëmarrëse e këtij turneu dhe ky është…

P