Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Kombëtarja U19

Kombetaret, U19

Kosova U19 fiton miqësoren e parë me Shqipërinë U19 

26 mars, 2022 – Kombëtarja e Kosovës U19 ka shënuar fitore 2:0 në vëllazëroren e parë ndaj Shqipërisë U19, që u zhvillua sot në “Egnatia Arena” në Rrogozhinë. Të përzgjedhurit e Ramiz Krasniqit bën më të mirën në fushë e gjelbër, duke sjellë kështu rezutaltin…

Kombetaret, Lajmet, U19

Ramiz Krasniqi grumbullon Kombëtaren U19 

28 shkurt, 2022 – Përzgjedhësi i Kombëtares U19, Ramiz Krasniqi ka grumbulluar sot ekipin e tij. Në Kampin Nacional në Hajvali, aty ku tashmë në kushte shumë të mira zhvillohen stërvitjet e ekipeve tona kombëtare, morën pjesë rreth 30 futbollistë të kësaj grupmoshe. Qëllimi i…

Kombetaret, U19

Kosova U19 njeh kundërshtarët drejt Evropianit 2023 

8 dhjetor, 2021 – Edhe Kombëtarja U19 i ka mësuar sot rivalët për kualifikimet e Kampionatit Evropian “Malta 2023”. Dardanët U19 do të bëjnë pjesë në Grupin 3, së bashku me Ukrainën, Suedinë dhe Qipron. Ndeshjet e këtij grupi pas konsultimeve ndërmjet federatave u vendos…

Kombetaret, U19

Kosova U19 pëson humbje edhe nga Uellsi 

12 tetor, 2021 – Kombëtarja e Kosovës U19 e ka mbyllur ciklin kualifikues për Evropianin 2022 në pozitën e fundit në Grupin 10, ndeshjet e të cilit grup u zhvilluan në Norvegji. Djelmoshat e drejtuar nga Ramiz Krasniqi kanë pësuar humbje edhe në ndeshjen e…

P