Lajme

Kryesore

Drita ndal Feyenoordin në “Fadil Vokrri” 

22 korrik, 2021 – Skuadra nënkampione e Kosovës, Drita ka arritur të luajë baras 0:0 kundër gjigantit holandez, Feyenoord, në ndeshjen e parë të raundit të dytë kualifikues të Ligës së Konferencës. Ndeshja u zhvillua në stadiumin “Fadil Vokrri” në një atmosferë madhështore të krijuar…

Kryesore

Prishtina fiton bindshëm ndaj Connah’s Nomads 

20 korrik, 2021 – Skuadra kampione e Kosovës, FC Prishtina, ka shënuar fitore me rezultat bindës kundër kampionit të Uellsit, Connah’s Nomads, në ndeshjen e parë të rrethit të dytë kualifikues në Ligën e Konferencës. Ndeshja e zhvilluar të martën në stadiumin “Fadil Vokrri” në…

Kryesore

Mesazh-urimi i presidentit Ademi për Kurban Bajramin 

Të nderuar, Futbollistë, trajnerë, drejtues të klubeve, staf i ekipeve kombëtare, punëtorë të administratës së FFK-së dhe të klubeve, anëtarë të organeve të FFK-së, gjyqtarë, tifozë, gazetarë sportivë, Të nderuar miq, qytetarë të Republikës së Kosovës dhe bashkatdhetarë të besimit islam! Me rastin e Kurban…

P