Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Lajme

Kryesore

Presidenti Ademi priti drejtuesin e Illyrian FC nga Londra 

3 gusht, 2022 – Presidenti Agim Ademi ka pritur sot bashkëthemeluesin e klubit shqiptar në Londër, Illyrian FC, Arbër Berisha. Ky i fundit ka paraqitur nevojën e bashkëpunimit me FFK-në, duke pasur parasysh faktin se ky klub është themeluar rishtazi në vitin 2021. Ai e…

Kryesore

Laurit Krasniqi i bashkohet Kosovës 

29 korrik, 2022 – Një tjetër futbollist që po spikat në arenën evropiane ka vendosur t’i bashkohet Kosovës. Bëhet fjalë për mesfushorin e krahut të majtë të skuadrës belge Royal Antwerp, Laurit Krasniqi. Ky i fundit, të enjten në mbrëmje, luajti për herë të parë…

Uncategorized @sq

Drita sot synon ta befasojë Antwerpin 

28 korrik, 2022 – Skuadra e Dritës synon një tjetër paraqitje dinjitoze kundër skuadrës së njohur belge, Royal Antwerp, në ndeshjen e kthimit të rrethit të dytë në Ligën e Konferencës. Pas barazimit 0:0 në Belgjikë, skuadra e drejtuar nga Ardian Nuhiu shpreson që me…

Lajmet

U hodh shorti për Ligën e Dytë, për Superligën U19 dhe U17 

28 korrik, 2022 – Sot në ambientet e FFK-së, në praninë e kryetarit të Komisionit të Garave për Ligën e Dytë dhe ligat e grupmoshave, Ardian Llumnica, administratorëve të ligave dhe përfaqësuesve të klubeve, është bërë tërheqja e shortit për edicionin e ri të garave…

Kryesore

KE i FFK-së mbajti mbledhjen e radhës 

27 korrik, 2022 – Komiteti Ekzekutiv i FFK-së sot mbajti mbledhjen e vet të radhës nën drejtimin e presidentit Agim Ademi, ku diskutoi shumë çështje me rëndësi për futbollin e Kosovës. KE analizoi përgatitjet për edicionin e ri të garave 2022/23. Kështu që Komisionet dhe…

P