gjyqtaretparaloje110 tetor, 2016 – Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 8-të në Vala Superligë dhe të javës së 8-të në Ligën e Parë, që do të zhvillohen gjatë kësaj mesjave. Ndeshja ndërmjet Feronikelit dhe Dritës, e cila zhvillohet nesër do t’i rikthejë emocionet e elitës së futbollit kosovar, pas një pushimi prej 12 ditësh, derisa ndeshjet e tjera do të luhen të mërkurën.
 
Vala Superliga Java e 8-të: Të gjitha ndeshjet zhvillohen në orën 15.00
E martë, 11.10.2016
Feronikeli – Drita
G.Nuza, B.Morina, E.Zeqiri, M.Baliu
E mërkurë, 12.10.2016
Gjilani – Llapi
B.Batalli, L.Muhadri, M.Berisha, I.Shuleta
 
Besa – Liria
B.Gashi, J.Musolli,A.Latifi, K.Vula
 
Trepça ’89 – Hajvalia
H.Hajdari, A, Peshteri, F.Jakupi, L.Mustafa
 
Drenica – Prishtina
G.Shala, B.Kepuska, R.Hyseni, F.Tahiri
 
Ferizaj – Trepça
B.Kosumi, F.Sekiraqa, B.Rama, M.Bejtullahu
Liga e Parë, Java e 8-të: Të gjitha ndeshjet zhvillohen në orën 15.00
E mërkurë, 12.10.2016
Dukagjini – Ulpiana
V.Kastrati, Q.Vata, P.Burrniku
 
Fushë Kosova – KEK-u
D. Qaka, O.Krasniqi, B.Hyseni
 
Vitia – Flamurtari
I.Mehemti, B.Raqi, A.Bucolli
 
Rahoveci – Istogu
V.Abazi, H.Llallo, E.Kume
 
Kosova (P) – Ramiz Sadiku
E.Jonuzi, B.Bunjaku,A.Jakupi
 
2 Korriku – Vushtrria
A.Halailaj, H.Ademi, T.Iberdemaj
 
Deçani – Ballkani
E.Zasella, L.Selmani, B.Kabashi
 
Vllaznia (P) – Vellaznimi
A.Shala, G.Hyseni, B.Haradinaj
 
 
Liga e Dytë – Grupi A, java e 7-të
E mërkurë, në orën 14:00
Iliria – Luftëtari
Leshani – Dushkaja
Ratkoci – Përparimi
Onix Banje – Dukagjini
Besa – Gryka
Lugu i Baranit – Behari
Rilindja e Kosovës – Australia
Opoja – Ujvara
 
Liga e Dytë – Grupi B, java e 7-të
E mërkurë, në orën 14:00
Galaksia – Minatori
Bashkimi (K) – Lepenci
Kastrioti – Besëlidhja
Tefik Çanga – Bashkimi (Gj)
18 Korriku – Kaolini
Vjosa – Arbëria
Kika – Dardana
 
Superliga – Juniorët, java e 7-të
E enjte, në orën 11:00
Besa – Vëllaznimi
Vushtrria – Liria
Llapi – Feronikeli
Gjakova – Trepça
Ramiz Sadiku – Prishtina
Flamurtari – Hajvalia
2 Korriku – Trepça’89
KEK-u – Drenica