gjyqtaretparaloje113 tetor, 2016 – Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve për javën e 9-të në Vala Superligë dhe javën e 9-të në Ligën e Parë. Në elitë dy ndeshje do të zhvillohen të shtunën, kurse katër ballafaqimet e tjera luhen të dielën.
 
Vala-Superliga, java e 9-të, të gjitha ndeshjet zhvillohen në orën 14.00

E shtunë, 15.10.2016
Liria -Gjilani
T.Maloku, D.Preniqi, G.Mehmeti B.Gashi
Hajvalia – Besa
B.Kosumi, B.Morina, K.Bajrami, B.Batalli
E diel, 16.10.2016
Llapi – Feronikeli
F.Tahiri, E.Baliqi, I.Kabashi, I.Shuleta
Prishtina – Trepça’89
K.Vula, B.Selimaj, F.Berisha, M.Bejtullahu
Drita – Ferizaj
S.Isufi, F.Abrashi, M.Qehaja, M.Baliu
Trepça – Drenica
B.Jahmurataj, J.Musolli, A.Latifi, L.Mustafa
Liga e Parë Java e 9-të: të gjitha ndeshjet zhvillohen në orën 14.00
E shtunë, 15.10.2016
Istogu – Vllaznia (P
V.Abazi, B.Ismajli, V.Hyseni
KEK-u – Deçani
B.Ajeti, L.Statovci, J.Gashi
Ballkani – Rahoveci
V.Kastrati, Q.Vata, Xh. Sejdiu
Ramiz Sadiku – 2 Korriku
Sh. Murtezi, A.Sadiku, P.Jakupi
Ulpiana – Fushë Kosova
E.Jonuzi, B.Bunjaku, F.Jashari
E diel, 16.10.2016 Ora 14.00
Vëllaznimi – Kosova (P)
I.Cerraviku, N.Bala, A.Bucolli
Vushtrria – Vitia
V.Iberdemaj, L.Selmani, T.Iberdemaj
Flamurtari – Dukagjini
A.Halilaj, H.Osmani, N.Hysenaj