28 shkurt, 2017 – Është caktuar termini i ndeshjeve për dy javët e ardhshme në Vala Superligë, si dhe termini i ndeshjeve të javës së 16-të në Ligën e Parë. Java e 19-të nis të premten me ndeshjet Prishtina-Drenica dhe Hajvalia-Trepça’89. Ndërkohë, të shtunën zhvillohen dy ndeshje, derisa të dielën luhen dy ndeshjet e tjera, Drita-Feronikeli dhe Liria-Besa.
 
Vala Superliga
Java 19-të
e premte, 3.3.2017
Prishtina – Drenica
Hajvalia – Trepça’89
 
e shtunë, 4.3.2017
Llapi – Gjilani
Trepça – Ferizaj
 
e diel, 5.3.2017
Drita – Feronikeli
Liria – Besa
Të gjitha ndeshjet fillojnë në orën 13:00
 
Liga e Parë – Java 16
e shtunë
Flamurtari – Ulpiana
Ramiz Sadiku – Ballkani
e diel
Vëllaznimi – Istogu
Kosova p – Rahoveci
Vitia – Fushë Kosova
Vushtrria – KEK-u
2 Korriku – Deçani
Vllaznia – Dukagjini
Të gjitha ndeshjet fillojnë në orën 13:00
 
Vala Superliga java 20
e martë, 7.3.2017
Trepça’89 – Prishtina
 
e mërkurë, 8.3.2017
Feronikeli – Llapi
Ferizaj – Drita
Drenica – Trepça
Besa – Hajvalia
Gjilani – Liria
Të gjitha ndeshjet fillojnë në orën 13:00.