17 prill, 2017 – Ndeshja ndërmjet Feronikelit dhe Hajvalisë, e cila do të zhvillohet të premten në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas, do ta hapë javën e 27-të në Vala Superligë. Ndërkohë, edhe të shtunën zhvillohet një ndeshje, ku Prishtina do të jetë mikpritëse e Gjilanit, derisa të dielën luhen katër sfidat e tjera.
Vala Superliga, java e 27-të
e premte, 21 prill
Feronikeli – Hajvalia
e shtunë, 22 prill
Prishtina – Gjilani
e diel, 23 prill
Trepça’89 – Trepça
Liria – Ferizaj
Drenica – Drita
Llapi – Besa
Të gjitha ndeshjet fillojnë në orën 15:00