2 prill, 2018 – Është caktuar orari i ndeshjeve të javës së 26-të në Vala Superligë dhe javës së 24-t në Ligën e Parë. Kjo javë në elitë nis me ndeshjen Vllaznia – Liria, që luhet të premten, derisa dy ndeshje luhen të shtunën, dy tjera të dielën dhe java përfundon me ndeshjen Flamurtari – Prishtina që luhet të hënën.
Vala Superliga – Java e 26-të
E premte, 6 prill, ora 14:00
Vllaznia – Liria
E shtunë, 7 prill, ora 14:00
Feronikeli – Trepça’89
Besa – Drita
E diel, 8 prill, ora 14:00
Vëllaznimi – Drenica
Llapi – Gjilani
E hënë, 9 prill, ora 14:00
Flamurtari – Prishtina
Liga e Parë – Java e 24-t
E shtunë, ora 14:00
KEK-u – Dukagjini
Fushë Kosova – Vushtrria
Bashkimi – Kosova P
Hajvalia – Onix Banja
E diel, ora 14:00
Ramiz Sadiku – 2 Korriku
Ballkani – Rahoveci
Kika – Ferizaj
Vitia – Trepça