10 prill, 2018 – Kombëtarja e Kosovës U16 në konkurrencën e femrave ka udhëtuar sot nga aeroporti ndërkombëtar “Adem Jashari” drejt Irlandës Veriore ku do të marrë pjesë në Turneun Zhvillimor U16, që organizohet nën përkujdesjen e UEFA-s. Ekspeditën e Kombëtares e udhëheqin nënkryetari i FFK-së, Agim Ademi dhe anëtarja e KE-së, Vjollcë Krasniqi.
Ndeshjen e parë Kosova do ta zhvillojë më 11 prill në orën 20:00 kundër Irlandër Veriore, më 13 prill në orën 16:00 do të luajë me Ishujt Faroe, derisa më 15 prill, në orën 12:00, do të ballafaqohet me Luksemburgun.
Lista e pjesëmarrësve / Kombëtarja U16
Stafi
1.Agim Ademi – Nënkryetar i FFK-së
2.Vjollca Krasniqi – Anëtare e KE të FFK-së / Udhëheqëse e Delegacionit
3.Valbona Gashi Uka – Menaxhere e ekipit
4.Kushtrim Munishi – Përzgjedhës
5.Megzon Visoka – Trajner
6.Labinot Qosa – Trajner i portierëve
7.Enver Hoxha – Mjek
8.Mentor Sfishta – Fizioterapeut
Lojtaret
1.Indrita Starabanja
2.Fjolla Veseli
3.Agnesa Tahiri
4.Rrezona Ramadani
5.Arbnore Basha
6.Tringë Nevzati
7.Fjolla Muja
8.Anita Haziri
9.Anitë Sejdiu
10.Erolinda Hyseni
11.Njomza Osmani
12.Xheneta Hashani
13.Liridona Leka
14.Lumbardha Misini
15.Fortesa Berisha
16.Edona Gecaj
17.Albulena Fejza
18.Dafina Bytyqi
19.Ylberina Berishaj
20.Elmedina Avdili