30 nëntor, 2018 – Presidenti i FFK-së, Agim Ademi së bashku me sekretarin e përgjithshëm, Eroll Salihu, trajnerin e kombëtares, Muharrem Sahiti dhe menaxherin e kombëtares, Bajram Shala, kanë udhëtuar sot për në Dublin, ku të dielën në orën 12:00, do të bëhet tërheqja e shortit për kualifikimet e Kampionatit Evropian 2020. Në short do të jetë i pranishëm edhe përzgjedhësi Bernard Challandes. Kosova falë suksesit të arritur në Ligën e Kombeve, në këtë short është vendosur në vazon e pestë.