27 nëntor, 2019 – Duke pasur parasysh faktin se ndeshjet e rrethit të dytë të Digitalb Kupës së Kosovës u shtyn për një ditë dhe të gjitha do të zhvillohen të enjten (duke përfshirë edhe ndeshjen Arbëria – Onix, e cila do të  luhet në stadiumin e Ramiz Sadiku), si rrjedhojë ka ndryshuar edhe orari i ndeshjeve në Ipko Superligë dhe Ligën e Parë. Më poshtë orari i ndeshjeve;

Ndeshjet e rrethit të dytë të Digitalb Kupës së Kosovës
E enjte, 28 nëntor, ora 12.30
2 Korriku – Istogu
Dukagjini – Besa
Vëllaznimi – Ferizaj
Arbëria – Onix
Vitia – Ramiz Sadiku
Ulpiana – Liria
Malisheva – Gjilani
Feronikeli – Llapi
Dardana – Vllaznia
Ballkani – Drita
Dardanët – Trepça ‘89
Flamurtari – Vushtrria
Minatori – Prishtina
Drenica – Fushë Kosova
Trepça – Drenasi
A&N ­– KEK-u
Shorti për rrethin e tretë të Digitalb Kupës së Kosovës do të tërhiqet të martën më 3 dhjetor në orën 13:00.

IPKO Superliga
E diel, 1 dhjetor
12.55 Gjilani – Prishtina
12.55 Trepça’89 – Drita
12.55 Llapi – Flamurtari

E hënë, 2 dhjetor
13.00 Vushtrria – Ballkani
13.00 Drenica – Ferizaj
13.00 Feronikeli – Dukagjini

Liga e Parë
E diel, 01 dhjetor, ora 13:00
Vllaznia – Besa
Arbëria – Drenasi
Vëllaznimi – Onix
Dardana – Ramiz Sadiku
Liria – Trepça
KEK-u – Malisheva
Istogu – Ulpiana

E hënë, 2 dhjetor, 13.00
Vitia – 2 Korriku