12 shtator, 2022 – Kombëtarja e Kosovës e grupmoshës 19-vjeç (vajzat) gjatë kësaj jave do t’i zhvillojë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren e Malit të Zi të kësaj grupmoshe. Ndeshja e parë zhvillohet, të martën, në orën 16:00, në Kampin Nacional në Hajvali, derisa në të njëjtin vend, të enjten, luhet ndeshja e dytë, në orën 11:00. Këto dy përballje do t’i shërbejnë përzgjedhësit Kushtrim Munishi për ta përgatitur ekipin sa më mirë për ndeshjet kualifikuese për Kampionatin Evropian 2023, që zhvillohen nga 7 deri më 15 nëntor. Kosova bën pjesë në Grupin 5 të Ligës B, së bashku me Bullgarinë dhe Gjibraltarin, e ku nikoqire e ndeshjeve të këtij grupi do të jetë FFK-ja.

Lista e futbollisteve për dy miqësoret kundër Malit të Zi
1.Djellza Mehmeti – KFF EP-Com Hajvalia
2.Vanesa Nushi – KFF Dukagjini
3.Gresa Berisha – KFF Bazeli 2015
4.Doruntina Kryeziu – KFF Dukagjini
5.Erleta Shabiu – KFF Intelektualet
6.Elma Kadriu – KFF Dukagjini
7.Albulena Guri – KFF EP-Com Hajvalia
8.Kreshnike Ramaja – KFF Dukagjini
9.Vesa Paqarizi – KFF Malisheva
10.Aurora Racaj – KFF Dukagjini
11.Rreze Gashi – KFF Malisheva
12.Albina Berisha – KFF Malisheva
13.Rajmonda Spahiu – KFF Mitrovica
14.Esma Bytyqi – KFF Vizioni
15.Diellza Krasniqi – KFF 16 Qershori
16.Alma Demiri – FC Koln
17.Rinesa Alija – SG 99 Andernach
18.Flondra Behrami – KFF EP-Com Hajvalia
19.Erblina Salihu – KFF Intelektualet
20.Melisa Berisha – KFF Malisheva