logo ffk 250x250Afati kalimtar i dimrit për futbollistë në Kosovë do të nisë më 20 janar dhe do të zgjasë deri më 15 shkurt. Ndërkohë, stinori pranveror në Raiffeisen Superligë do të nisë më 28 shkurt/1 mars, kurse në Ligën e Parë, më 7/8 mars.
 
Orari i ndeshjeve të fundit të stinorit vjeshtor
Raiffeisen Superliga: Java e 16-të  Ora 13.00
E premte
Hajvalia – Ferizaj………………………….SSK
 
E shtunë
Besa – Vëllaznimi………………………..SSK
Prishtina – Llamkos Kosova…………………RTK
Istogu – Trepça
 
E diel
Trepça 89 – Feronikeli…………………..SSK
Drita – Drenica
 
Liga e Parë  Java e 15-të  Ora 13.00
E shtunë
Liria – Vllaznia (P)
Gjilani – KEK-u
2-Korriku – Rahoveci
Deçani – Flamurtari
 
E diel
Dukagjini – Ramiz Sadiku
Fushë Kosova – Kosova (P)
Lepenci – Ulpiana
Llapi – Ballkani