8 nëntor, 2019 – Kombëtarja e Kosovës gjatë këtij muaji do t’i zhvillojë dy ndeshjet e fundit të kualifikimeve për Euro 2020. Më 14 nëntor, Dardanët do të paraqiten në “Doosan Arena” në Plzen, ku do të përballen me rivalin e drejtpërdrejt për kualifikim në Evropian, Çekinë, derisa tri ditë më pas në stadiumin “Fadil Vokrri” do të jenë mikpritës së Anglisë.
Më poshtë e gjeni agjendën e stërvitjeve dhe aktiviteteve të Kombëtares së Kosovës dhe Kombëtareve të Çekisë dhe Anglisë për këto dy ndeshje.

 

11 nëntor, 2019

11:00 – Konferencë për media – Bernard Challandes (hotel Emerald)

18:00 – Stërvitja e Kombëtares së Kosovës (stadiumi ‘Fadil Vokrri’)

12 nëntor, 2019
18:00 – Stërvitja e Kombëtares së Kosovës (stadiumi ‘Fadil Vokrri’)

13 nëntor, 2019

“Doosan Arena”, Plzen

15:45 – Konferenca e Çekisë
16:30 – Stërvitja e Çekisë, e hapur në 15 minutat e para

17:30 – Konferenca e Kosovës
18:00 – Stërvitja e Kosovës, e hapur në 15 minutat e para

14 nëntor, 2019
20:45 – Ndeshja Çeki – Kosovë

15 nëntor, 2019
18:00 – Stërvitja e Kombëtares së Kosovës (stadiumi ‘Fadil Vokrri’)

16 nëntor, 2019

17:15 – Konferenca e Kosovës

18:00 – Stërvitja e Kosovës, e hapur në 15 minutat e para

19:30 – Konferenca e Anglisë, hotel Emerald

 

17 nëntor, 2019

18:00 Ndeshja Kosovë – Angli