Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Aktualitet

FIFAconnect, Lajmet

Aktivizohet platforma "FIFA Connect" 

4 korrik, 2017 – Njoftohen të gjitha klubet, shkollat e futbollit dhe Lidhjet Rajonale se platforma “FIFA Connect” tashmë është në funksion. Linku i platformës është https://ffk-connect.ma.services/ Në këtë platformë duhet regjistruar së pari çdo administrator i organizatës suaj (klub, shkollë e futbollit private, Lidhje…

Futsall, Lajmet

Seminar dyditorë për gjyqtarë të futsallit 

30 qershor, 2017 – Në kuadër të përgatitjeve për edicionin  e ri të garave, sikur në çdo segment garues edhe në futsall, sot duke ju falënderuar bashkëpunimit të jashtëzakonshëm, ndërmjet kryetarit të Komisionit të Gjyqtarëve z. Përparim Hasanit dhe ish gjyqtarit e instruktorit të FIFA-s…

FIFAconnect, Lajmet

Njoftim për klube për platformën "FIFA Connect" 

Njoftohen të gjitha klubet, se për shkak të kalimit në sistemin elektronik të regjistrimit të lojtarëve, trajnerëve si dhe zyrtarëve të klubit, në hotel ‘Emerald’ po mbahet trajnimi “FIFA Connect”. Në tre ditët e kaluara këtë trajnim e kanë ndjekur administratorët e klubeve të Superligës,…

FIFAconnect, Lajmet

Mbahet seminari “FIFA Connect Platform” 

7 qershor,  2017 – Me qëllim të aftësimit dhe profesionalizmit të administratës si dhe funksionalizimin e Lidhjeve Rrajonale të futbollit, dhe aftësimin e zyrtarëve të klubeve që dy ditë me radhë po mbahet seminari “FIFA Connect Platform” i organizuar nga UEFA me ligjërues, përgjegjësinë për…

Futsall, Lajmet

Optimizëm për fitore edhe në ndeshjen e tretë 

1 shkurt, 2017 – Përfaqësuesja e Kosovës në futsall në dy ndeshjet e para shënoi dy fitore, kundër Norvegjisë me rezultat 5:1 dhe kundër Qipros 3:1 dhe është shumë afër kualifikimit për raundin tjetër që i hap rrugën drejt Euro 2018 që do të mbahet…

Futsall, Lajmet

Kosova e mposhti edhe Qipron 

31 janar, 2017 – Pasi mposhti në ndeshjen e parë Norvegjinë me rezultat 5:1, sonte Kosova  ngadhënjeu kundër mikpritësit Qipros, me rezultat 3:1, në kuadër të Grupit E në parakualifikimet për Euro 2018, që do të mbahet në Slloveni. Në bazë të rasteve dhe lojës…

Futsall, Lajmet

Të motivuar për fitore kundër Qipros 

Pas fitores në ndeshjen e parë kundër Norvegjisë me rezultat bindës 5:1, futbollistët e Përfaqësueses së Kosovës në futsall, shprehen edhe më të motivuar për fitore kundër ekipit përfaqësues të Qipros, ndeshje e cila do të zhvillohet sot pasdite në orën 18.30 sipas kohës lokale. Me të drejt…

P