Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Aktualitet

Uncategorized @sq

Sot mbahet turneu përkujtimor “Rama-Domi” 

22 nëntor, 2022 – Në bashkëorganizim të Federatës së Futbollit të Kosovës dhe Drejtorisë për Sport në Komunën e Prishtinës, sot, në stadiumin “Fadil Vokrri”, do të mbahet turneu përkujtimor për dy ish-futbollistët e gjeneratës së artë të Prishtinës, Favzi Rama dhe Faton Domi. Dy…

Futsall, Kryesore

Futsall/ Kosova pëson humbje nga Ukraina 

9 nëntor, 2022 – Kombëtarja e Kosovës ka pësuar humbjen e tretë në po aq ndeshje të zhvilluara në kuadër të “Main Round” për kualifikimet e Botërorit 2024 në futsall. Dardanët, të mërkurën në mbrëmje, në Pallatin e Rinisë dhe Sportit janë mundur nga Ukraina,…

Futsall, Kombetaret

Futsall/ Kosova synon ta befasojë Ukrainën 

7 nëntor, 2022 – Kombëtarja e Kosovës në futsall tash e tri ditë po përgatitet për ndeshjen e tretë në kuadër të fazës “Main Round” për kualifikimet e Botërorit 2024 kundër Ukrainës. Kjo ndeshje zhvillohet, të mërkurën, në orën 17:00, në Pallatin e Rinisë dhe…

Futsall, Kryesore

Futsall/Kosova pëson humbje nga Ukraina 

7 tetor, 2022 – Kombëtarja e Kosovës në futsall ka pësuar humbjen e dytë në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror 2024. Dardanët janë mundur nga Ukraina favorite, me rezultat 3:1. Ndeshja u zhvillua në qytetin leton, Salaspils, për shkak të luftës në Ukrainë. Kosova…

Uncategorized @sq

Drita sot synon ta befasojë Antwerpin 

28 korrik, 2022 – Skuadra e Dritës synon një tjetër paraqitje dinjitoze kundër skuadrës së njohur belge, Royal Antwerp, në ndeshjen e kthimit të rrethit të dytë në Ligën e Konferencës. Pas barazimit 0:0 në Belgjikë, skuadra e drejtuar nga Ardian Nuhiu shpreson që me…

P