Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: admin

Kombetaret, Kryesore, U19

Kosova U19 triumfoi kundër Ukrainës 

18 nëntor, 2023 – Në një mbizotërim të plotë me lojë dhe rezultat Dardanët U19 kanë triumfuar kundër Kombëtares së Ukrainës me rezultat thellë 4:0 në kuadër të grupit të 7-të të turneut kualifikues për Euro 2024. Në pjesën e parë rezultati ka mundur të…

Kryesore, Lajmet

Njoftim për opinion për ndeshjen Kosova – Izraeli 

Policia e Kosovës, në bashkëpunim dhe koordinim me Federatën e Futbollit të Kosovës dhe akterët relevantë, kanë ndërmarrë masat e nevojshme për mbarëvajtje të ndeshjes sportive “Kosova vs Izraeli” Me datën 12.11.2023 në orën 20:45, në stadiumin e qytetit “Fadil Vokrri ” në Prishtinë, do…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Metë Çeku – kryetar, Dukagjin Zefi, Avni Shala dhe Donat Lushaku – anëtarë, në mbledhjen e mbajtur me datë 10.11.2023 shqyrtoi procedurat e hapura nga Komisioni i Garave pas përfundimit të ndeshjeve të xhiros së 13- të…

P