Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: admin

Vendimet

Vendimet e Komisionit të Garave 

Komisioni i Garave i Superligës, Ligës së Parë dhe Superligës U21, në mbledhjen e mbajtur me 21.09.2023, ka diskutuar për regjistrimin e ndeshjeve të xhiros së gjashtë të Bon Voyage Superligës U21 në futboll për edicionin 2023/2024. Pas shqyrtimit komplet të materialit të siguruar nga…

Lajmet

Ergyn Ahmeti “Ylli i Javës” 

18 shtator, 2023 – Federata e Futbollit e Kosovës dhe sponsori i Superligës, Albi Mall vazhdojnë të ndajnë çmimin “Ylli i Javës”. Në xhiron e 5-të të Albi Mall Superligës ky çmim i ka takuar mesfushorit të KF Llapi , Ergyn Ahmetit. Komisioni i veteranëve…

Kombetaret, U19

U19/ Kosova fiton miqësoren me Greuther Furth U19 

8 shtator, 2023 – Kombëtarja e Kosovës U19 në kuadër të kampit përgatitor me lojtarë që luajnë në Diasporë, sot e ka zhvilluar një ndeshje miqësore me skuadrën gjermane, Greuther Furth U19, e të cilën e ka fituar me rezultat 2:0. Golat për Dardanët U19…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Metë Çeku – kryetar, Dukagjin Zefi, Avni Shala, dhe Donat Lushaku – anëtarë, në mbledhjen e mbajtur me datë 06.09.2023 shqyrtoi procedurat e hapura nga Komisioni i Garave pas përfundimit të ndeshjeve të xhiros së trtetë –…

P