Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: admin

Kombetaret, Kombëtarja A – Femrat

Kosova mundi Letoninë 

6 prill, 2023 – Kombëtarja e Kosovës në konkurrencën e femrave ka shënuar fitore në ndeshjen gjysmëfinale të turneut ndërkombëtar ” Women`s Cup Sofia 2023″, që po mbahet në Bullgari. Dardanet, e mposhtën Letoninë, me rezultat të ngushtë, 1:0. Golin e vetëm në këtë ndeshje…

Kryesore

Prishtina dhe Gjilani bëjnë hap të madh drejt finales 

5 prill, 2023 – Prishtina dhe Gjilani kanë bërë hap të madh drejt finales së Kupës së Kosovës në futboll, pasi iu gëzuan fitoreve si mysafire në ndeshjet e para gjysmëfinale. Prishtina ka shënuar fitore në stadiumin “Ferki Aliu”, duke e mundur Vushtrrinë, me përmbysje…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Metë Çeku – kryetar, Dukagjin Zefi, Avni Shala, Luan Salihu dhe Donat Lushaku – anëtarë, në mbledhjen e mbajtur me datë 04.04.2023 shqyrtoi procedurat e hapura nga Komisioni i Garave pas përfundimit të ndeshjeve të xhiros së…

Vendimet

Vendimet e Komisionit të Garave 

Komisioni i Garave i Superligës dhe Ligës së Parë në mbledhjen e mbajtur me 04.04.2023, ka diskutuar për regjistrimin e ndeshjeve të xhiros së 27-të të Albi Mall Superligës dhe ndeshjeve të xhiros së 20-të të Viva Fresh Ligës së Parë, Grupi A dhe Grupi…

P