Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: admin

Kryesore

KE i FFK-së mbajti mbledhjen e vet të radhës 

3 prill, 2023 – KE i FFK-së sot mbajti mbledhjen e vet të radhës nën drejtimin e nënkryetarit Bakir Burri. Në këtë mbledhje KE diskutoi për çështjen e licencimit të FFK-së dhe konstatoi se Federata qysh më 09.02.2023 i ka plotësuar të gjitha kushtet dhe…

Kryesore

Bujar Pllana “Ylli i Javës”  

3 prill, 2023 – Federata e Futbollit e Kosovës dhe sponsori i Superligës, Albi Mall vazhdojnë ndarjen e çmimit “Ylli i Javës”. Ky çmim për javën e 27-të në Albi Mall Superligë i ka takuar futbollistit të FC Prishtina, Bujar Pllana. Vlerësimi i më të…

Lajmet

Mervan Bejtullahu debuton me sukses në garat e UEFA-s 

31 mars, 2023 – Gjyqtarët kosovarë vazhdojnë me sukses të dëshmohen edhe në arenën ndërkombëtare. Së fundmi, Mervan Bejtullahu dhe Fatmir Sekiraqa kanë qenë të deleguar nga UEFA në turneun kualifikues për Evropianin 2023 për kombëtaret U17 që u mbajt në Portugali, prej 21 deri…

Kryesore

Dihen katër skuadrat gjysmëfinaliste të Kupës së Kosovës 

15 mars, 2023 – Janë përcaktuar katër skuadrat gjysmëfinaliste të Kupës së Kosovës në futboll. Prishtina, Llapi, Vushtrria dhe Gjilani janë skuadrat që do ta vazhdojnë luftën për trofeun e kësaj gare, që njëherësh mundëson edhe pjesëmarrjen në garat evropiane. Prishtina ka arritur të mposhtë…

P