Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: admin

Kombetaret, U15

U15/ Kosova barazon në miqësoren e parë me Shqipërinë 

28 maj, 2024 – Kombëtarja e Kosovës U15 ka barazuar (0:0) në miqësoren e parë kundër Kombëtares së Shqipërisë U15, që u zhvillua sot në “Kukës Arena”. Përzgjedhësi Ilir Nallbani, në këtë ndeshje kishte në dispozicion gjeneratën e re te kësaj grupmoshe, andaj edhe miqësorja…

Vendimet

Vendimet e Komisionit të Garave  

Komisioni i Garave i Superligës, Ligës së Parë dhe Superligës U21, në mbledhjen e mbajtur me 28.05.2024, ka diskutuar për regjistrimin e ndeshjeve të xhiros së 36-të të Albi Mall Superligës në futboll për edicionin 2023/2024. Pas shqyrtimit komplet të materialit të siguruar nga zyrtarët…

Lajmet

16 Qershori promovohet në Sigal Superligë 

27 maj, 2024 – KFF 16 Qershori nga Malisheva është anëtarja më e re e Sigal Superligës. Kjo skuadër, e cila edicionin e mbylli në pozitën e dytë në Ligën e Parë arriti ta fitojë ndeshjen e barazhit ndaj skuadrës së Presingut, që e mbylli…

Kombetaret, U20

Kombëtarja U20 filloi grumbullimin e radhës treditor 

27 maj, 2024 – Kombëtarja e Kosovës U20 ka nisur sot grumbullimin e radhës treditor në Kampin Nacional në Hajvali, ku trajneri Bekim Isufi dhe stafi i tij kanë në dispozicion 25 futbollistë nga kampionati vendor. Ky grumbullim synon të përzgjedhë dhe të vlerësojë lojtarët…

P