Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Kryesore

Krerët e FFK-së në ndeshjen e Evropa Ligës, Zurich-Leverkusen 

25 tetor, 2018 –  Ndeshja e Grupit A e vlefshme për Evropa Ligë e zhvilluar sonte ndërmjet skuadrës Zurichut dhe Bayer Leverkusenit në Cyrih, kishte shikues të veçantë në tribunat e stadiumit Letzigrund, përkatësisht krerët e FFK-së, presidentin Agim Ademi, anëtarin e KE Flamur Bunjaku,…

Lajmet

Orari i ndeshjeve të Ligës së Femrave, Ligës së Dytë, Juniorëve dhe Kadetëve 

Superliga – Femrat – Java 9 ————————————————————————————— Intelektualet – Jakova, e shtunë, 16:00, Gjilan ————————————————————————————— Feronikeli – Ulpiana ————————————————————————————— Kosova (P) – Vizioni ————————————————————————————— Malisheva – Bazeli 2015, e diel 15:00 ————————————————————————————— Drenica – Mitrovica ————————————————————————————— Liria – Llapi, e diel ————————————————————————————— Liga e Femrave…

Kryesore

Prishtina e fitoi me penallti ndeshjen kundër Bardhosh Gërvallës 

25 tetor, 2018 – Në organizim të Federatës së Futbollit të Kosovës sot në stadiumin”Fadil Vokrri” në kryeqytet u zhvillua ndeshja e Superkupës Kosovë-Diasporë, ndërmjet fituesit të Digitalb Kupës së Kosovës FC”Prishtina” dhe fituesit të Kupës së Kosovës për Diasporë AVK ”Bardhosh Gërvalla” nga Ludwisburgu…

Kryesore

Klubi AKV ”Bardhosh Gërvalla” vizitoi FFK-në 

25 tetor, 2018 – Pas homazheve që kishin bërë te varri ish presidentit të Kosovës Ibrahim Rugova, ekspedita e klubit AVK”Bardhosh Gërvalla” nga Ludwisburgu vizituan Federatën e Futbollit të Kosovës, të cilëve në emër të presidentit të FFK-së Agim Ademi mirëseardhje u dëshiroi Zv. Sekretari…

P