Author: ffk

Lajmet

Njoftim për Licencën A për trajner 

22 tetor, 2018 – Federata e Futbollit e Kosovës njofton të gjithë të interesuarit se Kursi i fundit i Licensimit UEFA A që do të mbahet në Shqipëri në Federatën Shqiptare, fillon më 28 tetor 2018. (Ju lutem keni parasysh që kriteri bazë për të…

Lajmet

Orari i ndeshjeve të Ligës së Femrave, Ligës së Dytë, Juniorëve dhe Kadetëve 

Superliga – Femrat – Java 8 ————————————————————————————— Mitrovica – Liria, e shtunë, 15:00, Mitrovicë ————————————————————————————— Llapi – Kosova (P), e diel, 11:00, Podujevë ————————————————————————————— Vizioni – Dukagjini, e diel, 11:00, Ferizaj ————————————————————————————— Ulpiana – Drenica, e diel, 11:00, Lipjan ————————————————————————————— Jakova – Feronikeli, e diel,…

Lajmet

Duka e Pavelko urojnë presidentin Ademi 

19 tetor, 2018 – Presidenti i FFK-së, Agim Ademi, ka marrë urime të shumta për ditëlindjen e tij të 57-të. Në mesin e shumë urimeve të personaliteteve të ndryshme qoftë përmes telefonatave apo mesazheve, veçojmë edhe urimet e presidentit të FSHF-së, Armand Duka dhe presidentit…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në mbledhjen e mbajtur me datë 19.10.2018 ditë e premtë ora 12,00, shqyrtoi procedurat e hapura disiplinore nga mbledhja e kaluar si dhe inicimet e filluara nga ana e komisioneve garuese pas përfundimit të ndeshjeve nga java e fundit…

P