Author: ffk

Lajmet, U19

Kombëtarja U19 barazon edhe me Hungarinë 

13 tetor, 2018 – Kombëtarja U19 ka barazuar pa gola edhe në ndeshjen e dytë në kuadër të Grupit 7 në kualifikimet për Kampionatin Evropian, që po mbahen në Hungari. Pas barazmit me Austrinë, të përzgjedhurit e Ramiz Krasniqit kanë arritur të marrin një pikë…

Kombëtarja A, Lajmet

Kombëtarja arriti në Ishujt Faroe 

13 tetor, 2018 – Pas një udhëtimi bukur të gjatë me aeroplan, Kombëtarja A ka arritur në Ishujt Faroe përkatësisht në qytetin Torshaun  dhe u akomodua në hotelin “Foroyar”.  Ku do që shkohet nëpër botë në çdo cep të botës gjenden shqiptarë. Kështu ishte edhe…

Lajmet

Presidenti Ademi vizitoi Kombëtaren U21 

12 tetor, 2018 – Presidenti i FFK-së, Agim Ademi, ka vizituar sonte në mbrëmje Kombëtaren U21, e cila është e akomoduar në hotelin “Internacional” në Prishtinë, para nisjes për në Izrael. Me këtë rast presidenti Ademi ia shprehu përkrahjen e parezervë edhe stafit dhe futbollistëve…

Kryesore

Letër falënderimi e presidentit Agim Ademi 

Mbrëmë, Kombëtarja jonë, hodhi një hap tjetër drejt realizimit të ëndrrës së madhe. Paraqitja e shkëlqyeshme e djelmoshave tanë dhe fitorja kundër Maltës edhe një herë tjetër na bëri krenarë të gjithëve, të madh e të vogël, duke na e rritur entuziazmin për suksese të…

P