Author: ffk

Lajmet

Kololli do të mungojë kundër Ishujve Faroe 

12 tetor, 2018 – Për shkak të një lëndimi të mëhershëm dhe të ripërtëritjes së sërishme gjatë ndeshjes së mbrëmshme Kosova – Malta, futbollisti i Kombëtares A, Benjamin Kololli, nuk do të mund të jetë pjesë e ekipit në ndeshjen e ardhshme Ishujt Faroe –…

Lajmet

Zyrtarët e ndeshjeve të Ligës së Parë dhe të Dytë 

[su_document url=”http://www.ffk-kosova.com/federata/wp-content/uploads/2018/10/Liga-1-Java-9.pdf” width=”980″ height=”960″] [su_document url=”http://www.ffk-kosova.com/federata/wp-content/uploads/2018/10/java-8-2-1.docx” width=”980″ height=”960″] [su_document url=”http://www.ffk-kosova.com/federata/wp-content/uploads/2018/10/java-8-3.docx” width=”980″ height=”960″]

Lajmet

Letër ngushëlluese për familjen Jusufi 

Prishtinë, 11 tetor 2018 Të nderuar! E nderuara familje e Xhevat Jusufit! Me pikëllim të thellë morëm lajmin për vdekjen e hershme e tragjike të Xhevat Jusufit, ndaj ju lutem që në emrin tim, KE, klubeve dhe adhuruesve të futbollit, me lejoni të ju shpreh…

Lajmet

Orari i IPKO Superligës dhe Ligës së Parë 

11 tetor, 2018 – Është caktuar orari i ndeshjeve të IPKO Superligës dhe Ligës së Parë për javën e 10-të, përkatësisht javën e 9-të. Ndeshja ndërmjet Prishtinës dhe Feronikelit dhe Prishtinës është shtyrë për 7 nëntor, për shkak se Prishtina i ka të angazhuar tre…

P