Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Lajmet

U nderuan dy ikonat e KF Prishtina, Rama-Domi 

3 dhjetor, 2023 – Sot në stadiumin e Flamurtarit në kryeqytet është organizuar turneu përkujtimor “Rama-Domi” në konkurrencën e veteranëve nën patronatin e Federatës së Futbollit të Kosovës dhe Komunës së Prishtinës, e ku i pranishëm ishte edhe i pari i kryeqytetit Përparim Rama dhe…

Kryesore

Gjilani bindës në Prizren, Malisheva fiton në Podujevë 

2 dhjetor, 2023 – Janë zhvilluar dy ndeshjet e para të javës së 16-të në Albi Mall Superligën e Kosovës në futboll. Malisheva ka shënuar fitore si mysafire në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë, duke e mposhtur Llapin, me rezultat 1:0. Fituesin e kësaj ndeshje…

Lajmet

Orari i ndeshjeve të 1/16 së Kupës së Kosovës 

2 dhjetor, 2023 – Është caktuar orari i ndeshjeve të 1/16 së finales së Kupës së Kosovës në futboll. Dy ndeshje do të luhen të martën, dhjetë të mërkurën, tri të enjten dhe një të premten. Të gjitha ndeshjet do të fillojnë në orën 12:00….

Vendimet

Vendimet e Komisionit të Garave 

Komisioni i Garave i Superligës, Ligës së Parë dhe Superligës U21, në mbledhjen e mbajtur me 01.12.2023, ka diskutuar për regjistrimin e ndeshjeve të xhiros së 14-të të Viva Fresh Ligës së Parë, Grupi A dhe Grupi B në futboll për edicionin 2023/2024. Pas shqyrtimit…

Kryesore

U tërhoq shorti për rrethin e dytë të Kupës së Kosovës 

1 dhjetor, 2023 – Sot në praninë e Komisionit të Garave, kryetarit Abdyl Bellopoja e anëtarit Isak Ejupi, administratorit të Superligës dhe Ligës së Parë, Agron Shosholli si dhe përfaqësuesve të klubeve është bërë tërheqja e shortit për rrethin e dytë të Kupës së Kosovës…

P