Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Lajmet

Jakup Berisha “Ylli i Javës” 

25 shtator, 2023 – Federata e Futbollit e Kosovës dhe sponsori i Superligës, Albi Mall vazhdojnë të ndajnë çmimin “Ylli i Javës”. Në xhiron e 6-të të Albi Mall Superligës ky çmim i ka takuar mesfushorit të FC Feronikeli ‘74 , Jakup Berisha. Komisioni i…

Kombetaret, U19

U19/ Kosova fiton në miqësoren kundër Lihtenshtajnit 

23 shtator, 2023 – Kombëtarja e Kosovës U19 ka shënuar fitore në miqësoren kundër Lihtenshajnit, me rezultat 2:0, që u zhvillua të shtunën në Kampin Nacional në Hajvali. Përzgjedhësi Adil Maliqi në këtë miqësore testoi kryesisht futbollistët e gjeneratës 2006 që luajnë në kampionatin vendor,…

Kryesore

Llapi e Dukagjini fitojnë para tifozëve të vet 

23 shtator, 2023 – Llapi e ka vazhduar serinë pozitive në këtë edicion në AlbiMall Superligë, duke realizuar fitoren e katërt. Në kuadër të javës së 6-të skuadra e drejtuar nga Tahir Batatina ka shënuar fitore para tifozëve të vet në “Zahir Pajaziti” ndaj Gjilanit,…

Kryesore

Reagim i FFK-së 

20 shtator, 2023 – Federata e Futbollit e Kosovës shpreh pakënaqësinë e saj në lidhje me vendimin e organeve disiplinore të UEFA-s për të dënuar Federatën e Futbollit të Rumanisë me 52 mijë euro dhe një ndeshje pa shikues. FFK-ja do të vazhdojë rrugën e…

P