Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies".
By using our website, you agree to the use of our cookies.

Author: ffk

Uncategorized @sq

Drita sot synon ta befasojë Antwerpin 

28 korrik, 2022 – Skuadra e Dritës synon një tjetër paraqitje dinjitoze kundër skuadrës së njohur belge, Royal Antwerp, në ndeshjen e kthimit të rrethit të dytë në Ligën e Konferencës. Pas barazimit 0:0 në Belgjikë, skuadra e drejtuar nga Ardian Nuhiu shpreson që me…

Lajmet

U hodh shorti për Ligën e Dytë, për Superligën U19 dhe U17 

28 korrik, 2022 – Sot në ambientet e FFK-së, në praninë e kryetarit të Komisionit të Garave për Ligën e Dytë dhe ligat e grupmoshave, Ardian Llumnica, administratorëve të ligave dhe përfaqësuesve të klubeve, është bërë tërheqja e shortit për edicionin e ri të garave…

Kryesore

KE i FFK-së mbajti mbledhjen e radhës 

27 korrik, 2022 – Komiteti Ekzekutiv i FFK-së sot mbajti mbledhjen e vet të radhës nën drejtimin e presidentit Agim Ademi, ku diskutoi shumë çështje me rëndësi për futbollin e Kosovës. KE analizoi përgatitjet për edicionin e ri të garave 2022/23. Kështu që Komisionet dhe…

Kryesore

Presidenti Ademi vizitoi stadiumin “Riza Lushta” 

25 korrik, 2022 – Presidenti Agim Ademi së bashku me anëtarin e KE të FFK-së nga regjioni i Mitrovicës, Xhelal Broja, kanë qëndruar sot për vizitë në stadiumin “Riza Lushta”. Në këtë stadium, ekspertët e FFK-së në bashkëpunim me ata të KF “Trepça’89” janë duke…

P