Author: ffk

Lajmet

Nesër shorti i barazhit 

Nesër më 9 qershor do të bëhet hedhja e shortit të skuadrave që  do të zhvillojnë ndeshjet e barazhit, për të ditur skuadrat që do të kenë përparësi sipas orarit në ndeshjen e parë dhe të dytë. Kështu që prej orës 12.00 do të hedhet shorti…

Lajmet

Vokrri e Salihu përgëzojnë Feronikelin 

Kryetari i FFK-së Fadil Vokrri dhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu, të cilët gjenden në Gjeramni, ku ndoqën ndeshjen finale të Ligës së kampionëve Juventus- Barcelona, e urojnë skuadrën e Feronikelit për titullin e kampionit, që e arritën me plotë meritë përgjatë një rrugëtimi mjaft…

Kryesore, Lajmet

Feronikeli kampion i ri i Kosovës 

  Skuadra e Feronikelit është kampione e re e Kosovës. Në xhiron e fundit të këtij edicioni në Raiffeisen Superligë, skuadra nga Drenasi ka brazuar me Prishtinën, në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Përparim Thaçi” në Prizren, me rezultat 2:2. Ky barazim ishte i mjaftueshëm…

Kryesore

Vokrri e Salihu takuan shumë personalitete në Berlin 

Kryetari i FFK-së Fadil Vokrri dhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu, të cilët me ftesë të UEFA-s ishin të pranishëm në ndeshjen finale të Ligës së kampionëve që zhvillua në Berlin ndërmjet Juventusit dhe Barcelonës, veç që ndoqën këtë ndeshje, krerët FFK-së shfrytëzuan rastin të…

Vendimet

Vendime të Komisarit të Garave 

INICIME TË PROCEDURËS DISCIPLINORE 1. Ndaj lojtarit te KF “Besa” Fisnik Papuqi me nr lib 10115 dhe nr lic 5 K.Kuq (motivi-fyerje sharje drejtuar referit kryesore si dhe thyerjes se koves me uje)sipas raportit te referit dhe vezhguesit te ndeshjes. 2. Ndaj lojtarit te KF “Besa” Fetim Kasapi…

Lajmet

Prishtina kampione te femrat 

Sot është zhvilluar ndeshja e fundit e javës së 14-të në Kampionatin e Kosovës në konkurrencën e femrave ndërmjet KFF ”Vizioni” nga Ferizaj dhe KFF ”Prishtina” nga Prishtina, në të cilën ngadhënjeu Prishtina duke mposhtur ekipin mikpritës KFF”Vizioni” me rezultat 5:1 dhe në këtë mënyrë…

P