Author: ffk

Lajmet

Kampioni vendoset në javën e fundit 

Sot janë zhvilluar ndeshjet e javës së 32-të në Raiffeisen Superligë. As pas kësaj jave nuk dihet skuadra kampione, kështu që gjithçka mbetet të vendoset në 90 minutat e fundit të këtij kampionati. Besa ka shënuar fitore në stadiumin “Shahin Haxhiislami” në Pejë në duel…

Lajmet

Llapi feston hyrjen në Superligë 

Skuadra e Llapit e ka festuar titullin e kampionit në Ligën e Parë dhe njëherësh kthimin në elitën e futbollit kosovar pas 10 vjetësh mungesë. Në ndeshjen e parafundit të këtij edicioni, Llapi, në praninë e një numri të madh të tifozëve në stadiumin e…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së pare në përberje ; Dukagjin Zefi – kryetar dhe Luan Salihu e Avni Shala – anëtarë, në mbledhjen e mbajtur me date 29.05.2015, shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar si dhe inicimet e filluara disiplinore për të padisiplinuarit nga ana…

Lajmet

Orari i ndeshjeve të Ligës së Dytë 

Këtë fundjavë zhvillohen ndeshjet e javës së fundit në të dyja grupet në Ligën e Dytë. Grupi A E shtunë Leshani – Minatori Luftëtari – Lugu i Baranit E diel Opoja – Behari Vicianumi – Rilindja e Kosovës nuk zhvillohet   Grupi B E shtunë…

Kryesore

Kampi U-15 mbahet prej 3 deri më 5 korrik 

Federata e Futbollit e Kosovës ka mbajtur një takim me trajnerët e të gjitha grupmoshave të përfaqësueseve në lidhje me organizimin e Kampit Edukativ Nacional U-15 për vitin 2015. Pjesëmarrës në takim ishin Ajet Shosholli (kryetar i Këshillit Profesional dhe Shoqatës së Trajnerëve, Trajnerët e…

Lajmet

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 32-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 29-të në Ligën e Parë, të cilat do të zhvillohen gjatë fundjavës. Derisa në elitë të gjitha ndeshjet zhvillohen të dielën, në Ligën e Parë të gjitha sfidat luhen…

Statistika

Statistikat pas javës së 31-të 

Statistikat e përgjithshme të Raiffeisen Superligës pas javës së 31-të: renditja e golashënuesve, paraqitjet e gjyqtarëve, statistikat e futbollistëve, periudha e golave të shënuar e  statistika tjera interesante. Shkarko dokumentin

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në përberje ; Dukagjin Zefi – kryetar dhe Luan Salihu e Avni Shala – anëtar, në mbledhjen e mbajtur me datë 27.05.2015, shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar si dhe inicimet e filluara nga ana e komesarit…

P