Author: ffk

Lajmet

S'ka fitues në Ferizaj 

Sot është zhvilluar ndeshja hapëse e javës së 24-t në Raiffeisen Superligë, ku Ferizaj dhe Hajvalia e kanë mbyllur duelin e tyre pa gola (0:0). Të dyja skuadrat patën disa raste të mira për të shënuar, por nuk patën fat ta shijojnë golin. Rastin më të…

Lajmet

Besa e Trepça'89 kalojnë në gjysmëfinale 

Tashmë dihen katër skuadrat gjysmëfinaliste në Digitalb Kupën e Kosovës në futboll. Pas Feronikelit dhe Drenicës, kalimin në fazën finale të kësaj gare e kanë siguruar edhe Besa dhe Trepça’89. Skuadra e Besës, të enjten, në stadiumin “Shahin Haxhiislami” në Pejë, e mposhti liderin e…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në përbërje , në mbledhjen e mbajtur me date  23.04.2015 (ditë e enjte – ora 14,00 ) shqyrtoi procedurat e hapura disipolinore nga mbledhja e kaluar si dhe inicimet e filluara  disiplinore nga ana e komesarëve të garave për…

Lajmet

Gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 24-t në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 22-të në Ligën e Parë. Në elitë kjo javë nis me ndeshjen Ferizaj-Hajvalia, që zhvillohet të premten, e që do të gjykohet nga Kreshnik Vula.   Raiffeisen Superliga Java 24-t…

Lajmet

Drenica dhe Feronikeli në gjysmëfinale 

Drenica dhe Feronikeli janë dy skuadrat e para gjysmëfinaliste në Digitalb Kupën e Kosovës. Drenica fitoi si mysafire kundër Istogut, me rezultat 2:0, me golat e shënuara nga Geci dhe Gashi. Edhe në takimin tjetër fitores iu gëzuan mysafirët. Feronikeli e mposhti Dritën në Gjilan,…

P