Author: ffk

Lajmet

Kosova fitoi miqësoren me Shqipërinë në futsall 

Në kuadër të bashkëpunimit ndërmjet FFK-së dhe FSHF-së Përfaqësuesja e Kosovës në futsall ka zhvilluar ndeshje miqësore me Përfaqësuesen e Shqipërisë. Ndeshja u zhvillua në Palestrën e Pallatit të Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë. Kosova fitoi me rezultat 3:2, duke dëshmuar se ka shumë potencial në këtë…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në mbledhjen e mbajtur me datë 16.06.2015, shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar si dhe inicimet e filluara nga ana e komesarit të garave pas përfundimit të ndeshjes së DIGITALB Kupes së Kosovës në futboll për kategorinë…

Vendimet

Vendim i Komisarit të Garave 

INICIM I PROCEDURËS DISCIPLINORE    1.Ndaj  lojtarit te KF “ Trepça-89 “ Arber Potoku me nr lic 13 dhe nr lib 99/ M K.Kuq (motivi- pas barazimit te rezultatit ne shenje gezimi shqelmon koven me uje per ferskim te lojtarve dhe godet  nje  gazetare) sipas raportit…

Lajmet

Vokrri e Salihu takuan përfaqësuesit e klubeve 

Sot më 17 qershor kryetari i FFK-së Fadil Vokrri dhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu u takuan me kryetarë dhe përfaqësues të klubeve të Raiffeisen Superligës. Të pranishmit fillimisht kryetari Vokrri i njoftoi për lëvizjet dhe angazhimin që po bëhet për ndërkombëtarizmin e futbollit të Kosovës dhe…

Aktivitete, Lajmet

Edicioni i ri nis më 22 gusht 

Me qëllim të rritjes së gatishmerisë  në realizimin e obligimeve dhe detyrave të dala nga aktet normative të Federates së Futbollit të Kosovës  të cilat i paraprijnë  fillimit normal të  kampionatit 2015 – 2016 , klubet e anëtarësuara  në FFK obligohen në kryerjen e angazhimeve…

Lajmet

Trajnimi tre javorë për trajnerë 

Në kuadër të bashkëpunimit ndërmjet FFK-së dhe Federatës së Futbollit të Gjermanisë (DFB), nesër më 16 qershor fillon trajnimi trejavorë për trajnerë të cilët pas përfundimit të trajnimit, do ti nënshtrohen provimit dhe pajisen me Licencën “B” të UEFA. Trajnimi do të mbahet në Qendrën Sportive “Katana” në…

P