Author: ffk

Vendimet

Vendime të Komisarit të Garave 

INICIME TË  PROCEDURËS DISCIPLINORE TË BARAZHIT: 1.Ndaj  klubit te KF “Kamenica”  Kamenica (motivi- hyrja e shikuesve ne fushe ne min 77 te ndeshejes dhe pas perfundimit te saj sulmuan lojtaret kundershtare fyen personat zyrtar te ndeshjes  dhe   FFK-ne , gjuajtje me gure edhe kamermanet te cilet ishin duke…

Lajmet

Salihu priti ish-kryetarin e parë të Feronikelit 

Sot më 12 qershor, sekretari i përgjithshëm i FFK-së Eroll Salihu priti ish kryetarin e parë nga pavarësimi i futbollit të Kosovës të KF ”Feronikeli” z. Avdi Krasniqi. Sekretari Salihu i uroi z. Krasniqi titullin e kampionit skuadrës së tij, duke theksuar se KF” Feronikeli” ishte edhe…

Lajmet

Kosova U21 fitoi kundër Landit Sachsen 

Përfaqësuesja e Kosovës U-21 ka shënuar fitore në ndeshjen miqësore me Përzgjedhjen U-18 të Landit Sachsen të Gjermanisë, që u zhvillua të enjten në stadiumin ‘Përparim Thaçi’ në Prizren. Të përzgjedhurit e Rafet Prekazit e dominuan ndeshjen dhe me plot meritë iu gëzuan fitores. Golat për…

Lajmet

Drita mbetet në Superligë 

Skuadra e Dritës ka siguruar mbetjen në Raiffeisen Superligë edhe për edicionin e ardhshëm, pasi në ndeshjen e barazhit e ka mposhtur Flamurtarin, pas ekzekutimit të penalltive. Ndeshja në kohën e rregullt u mbyll pa gola. Ndërkohë, pas vazhdimeve rezultati ishte 1:1. Të parët shënuan…

Lajmet

Gjilani rikthehet në Superligë 

Skuadra e Gjilanit e ka siguruar pjesëmarrjen në Raiffeisen Superligë për edicionin e ardhshëm. Gjilani rikthimin në elitë e ka arritur pas fitores kundër Vëllaznimit në ndeshjen e barazhit, që u zhvillua në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Në fakt, ndeshja pas 120 minutave lojë…

Lajmet

Kosova (P) dhe Behari në Ligën e Parë 

Sot janë zhvilluar dy ndeshjet e barazhit për Ligën e Parë. Kosova e Prishtinës ka arritur ta ruajë statusin në këtë rang të garave, pasi e ka mposhtur skuadrën nënkampione të Grupit B të Ligës së Dytë, Kamenicën, me rezultat 2:0. Ndërkohë, Deçani nuk ka arritur…

P